Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Konkurencia pre Škodu Citigo iV prichádza z Číny

Konkurencia pre Škodu Citigo iV prichádza z Číny
Zdroj | BYD
Igor Neštrák
Konkurencia pre Škodu Citigo iV prichádza z Číny
Zdroj | BYD
Zdroj | BYD

Elektromobil, ktorý sa nápadne podobá na americký elektrický bestseller Chevrolet Bolt prichádza z Číny s rekordne nízkou cenovkou. Čínska automobilka BYD testuje svoj mini elektromobil Seagull.

BYD očakáva, že v roku 2023 celosvetovo v produkcii elektromobilov predbehne americkú Teslu, a preto svoje portfólio rozširuje aj do najnižších segmentov. Tento zástupca triedy malých mestských elektromobilov by mal spustiť masové rozšírenie batériových elektromobilov.

BYD Seagull pri svojej dĺžke 3780 mm, šírke 1715 mm a výške 1540 mm ponúka väčšie rozmery ako mestské elektrické modely Volkswagen e-up! a Škoda Citigo iV. V rámci danej triedy ponúka Seagull nadštandardný rázvor 2500 mm. O pohon vozidla sa stará elektromotor s celkovým výkonom 55 kW (75 k).

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | BYD

K pohonu vozidla bude slúžiť LFP akumulátor s kapacitou 30 kWh. Kapacita akumulátora je štandardne veľká pre uvedenú triedu vozidiel, avšak vďaka použitiu technológie LFP časté nabíjanie do 100 % by nemalo výrazne ovplyvniť životnosť akumulátora. Rekordná bude aj cena tohto elektromobilu. V závislosti od výbavy sa cena bude pohybovať v rozpätí 8 860 – 14 770 $. BYD zatiaľ nepotvrdil predaj aj mimo územia Číny.

Podľa nepotvrdených informácií by mohol BYD Seagull využívať sodíkové akumulátory, ktoré je možné nabiť na 80 % za 15 minút. Výrobca neuviedol bližšie informácie súvisiace s oficiálnym predstavením vozidla. Spustenie výroby je naplánované na jar 2023.

Zdroj