Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Neato predstavilo až tri nové robotické vysávače, navigujú sa laserom

Neato predstavilo až tri nové robotické vysávače, navigujú sa laserom
Zdroj | Neato
Števo Porubský
Neato predstavilo až tri nové robotické vysávače, navigujú sa laserom
Zdroj | Neato
Zdroj | Neato

Americké Neato predstavilo trojicu nových robotických vysávačov série Botvac D. Novinky sú priamymi nástupcami modelov D4 a D6, resp. D7, z ktorých priamo vychádzajú aj tri nové modely. Aj tie majú telo v tvare písmena D, navigujú sa laserom a nechýba im ani mobilná appka.

Zdroj | Neato

Po novom však robotické vysávače Neato Botvac D10, D9 a D8 ponúknu rýchlejšie a presnejšie vysávanie. Navyše hlavná kefa má pomerne veľkú šírku – 28 cm, čo je podľa výrobcu najviac spomedzi všetkých súčasných konkurentov. Výhodou má byť aj navigácia pomocou laseru LiDAR. Ten využívajú napríklad aj autonómne automobily.

Zdroj | Neato

LiDAR slúži na detekciu všetkých predmetov na zemi, resp. všade navôkol vysáača. Vďaka akejsi 3D mape priestoru je potom robotický vysávač schopný vysávať iba kde má na to podmienky. Navyše vďaka tomu vie vytvárať aj mapy priestoru pre jednoduchšiu orientáciu v budúcnosti. Takýchto máp je schopný vytvoriť až tri, konkurencia zvláda 2, príp. iba jednu mapu.

Zdroj | Neato

V mapách je možné vytvárať aj konkrétne zóny. Cez hlasových asistentov Siri, Alexa či Assistant od Google je možné vysávačom povedať, ktorú miestnosť majú ísť povysávať aj mimo nastaveného časového plánu. Napríklad po večeri s rodinou vysajú kuchyňu.

Zdroj | Neato

Vďaka lepšej batérii je top model schopný vysávať do 150 minút. Nižšie modely sú prakticky totožné vo výbave, majú iba slabšiu batériu. D9 vydrží 120 a D8 90 minút vysávania. Samozrejmosťou je dobíjanie počas vysávania prípadných väčších priestorov.

Na zber nečistôt slúži 0,7 l zberná nádoba. Má byť umývateľná aj s vnútorným filtrom. Mnohých určite poteší aj HEPA filter (iba top model D10). Ten má odfiltrovať 99,97% najrôznejších alergénov z podlahy. Ostatné modely sú vybavené filtrom s 99,5% účinnosťou filtrácie alergénov.

Zdroj | Neato

Všetky tri majú, smozrejme, Wi-Fi modul pre pripojenie k smartfónu. Novinky sa majú dostať aj na náš, európsky trh ešte túto jeseň. Na Slovensku sa ich ale určite dočkáme ešte pred Vianocami. Ceny zatiaľ nie sú známe.

Zdroj | Neato
Zdroj