Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HTC One A9, alebo iPhone s Androidom?

HTC One A9, alebo iPhone s Androidom?
Marek Šimunek
HTC One A9, alebo iPhone s Androidom?

Nie je žiadnym tajomstvom, že HTC to má medzi súčasnými top výrobcami ťažké. Veľké nádeje spoločnosť vkladá do svojej novinky, ktorou je model One A9. Ten síce neprináša parametre vlajkových lodí, ale na druhú stranu sa jedná o slušne vybavený smartfón strednej triedy s vydareným dizajnom.

Pozrite si

HTC One A9 – Nie je to len vydarená kópia iPhonu!

Už pri predstavení novinky nám ani vám, našim čitateľom neušla podobnosť modelu One A9 so súčasnými smartfónmi s nahryznutým jabĺčkom v logu. Nebudeme polemizovať nad tým, kto prišiel s tým, či oným dizajnovým prvkom ako prví, rozhodli sme sa však vedľa seba postaviť nové HTC One A9 a Apple iPhone 6S Plus. To do akej miery sa oba smartfóny podobajú necháme na vás.

Podobnosť oboch smartfónov je najviac badateľná pri pohľade na zadnú stranu. Je však potrebné pripomenúť, že podobne riešený zadný kryt, ako v súčasnosti používa Apple na svojich smartfónoch, použilo HTC už pri HTC One (M7).

Snímač odtlačkov prstov pri HTC One A9 nemá okrúhly tvar, supluje však tlačidlo domov a po prvých hodinách s novinkou musíme uznať, že funguje spoľahlivo a hlavne rýchlo.

Apple sa síce snažilo patentovať si oblý tvar, ale nepodarilo sa mu to. No aj napriek tomu sú oblé hrany nového One A9 nápadne podobné tým, ktoré nájdeme na nových iPhonoch. Nad displejom sú však jednotlivé prvky rozmiestnené odlišne.

Apple Lightning vs MicroUSB, aj tak by sa dal vyjadriť pohľad na spodnú stranu oboch smartfónov. Škoda, že HTC v prípade One A9 nepoužilo svoju najsilnejšiu zbraň, ktorou s určitosťou je technológia BoomSound s dvojicou reproduktorov.

Vrchná strana neukrýva nič výnimočné, až na časť pre antény. Podobnú nájdete aj na HTC One (M9) a One (M8).

Bočné steny skrývajú tlačidlá pre ovládanie. HTC musíme po prvom kontakte pochváliť za ľahko nahmatateľné tlačidlo pre zapnutie smartfónu s výraznou textúrou. One A9 má tiež jednu vlastnosť, ktorú nemá ani iPhone. Tou je slot na microSD kartu, pomocou ktorej hravo pamäť smartfónu rozšírite.

Hodnotenie tvaru a umiestnenia fotoaparátu necháme na vás. HTC však konečne „nešpekulovalo“ a v HTC One A9 namiesto UltraPixel snímača nájdeme 13 Mpx BSI snímač s optickou stabilizáciou a clonou F/2,0. To ako sa mu bude dariť sa dozviete v recenzii.

Prvé dojmy z nového HTC One A9 sú veľmi dobré. Výrobcovi sa opäť podarilo vytvoriť smartfón, ktorý je spracovaný na jednotku a musíme uznať, že vďaka oblým hranám a 5″ displeju sa jedná o smartfón, ktorý budete vedieť hravo ovládať jednou rukou. Viac o tom, čím HTC One A9 vyniká, ako aj o tom, čo nás pri jeho používaní prekvapilo, prípadne zamrzelo sa čoskoro dozviete v plnohodnotnej recenzii.

Ak však máte k novému HTC otázky, na ktoré by ste radi poznali odpoveď, budeme radi ak sa o ne podelíte v diskusii pod článkom.

Zdroj