Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

NAY TECHBOX roka 2018: Predstavujeme fotoaparát Canon EOS R

NAY TECHBOX roka 2018: Predstavujeme fotoaparát Canon EOS R
TECHBOX
NAY TECHBOX roka 2018: Predstavujeme fotoaparát Canon EOS R

Aj v aktuálnom ročníku súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2018 môžete hlasovať za tie najlepšie produkty, bankové aplikácie a operátorov. Medzi najlepšími nechýba ani špičkový systémový fotoaparát Canon EOS R, ktorý je nominovaný v kategórii FOTOAPARÁT a my vám ho teraz bližšie predstavíme.

Zdroj | Canon

Tento rok Canon konečne predstavil CSC (Compact System Camera) fotoaparát, ktorý mieri do profesionálnej triedy. CSC, alebo aj bezzrkadlovka, je odpoveď nových technológií na klasické zrkadlovky – raz ich možno úplne vytlačia z trhu. Zatiaľ však dokážu spolunažívať v mieri a spotrebiteľ má väčší výber, čo určite nie je na škodu.

Základom Canonu EOS R je 30,3 mpx full-frame CMOS snímač s procesorom DIGIC 8. Automatické zaostrovanie je rýchle, trvá 0,05 sekundy. Kontinuálne snímanie je možné do 5 fps s preostrovaním, alebo do 8 fps bez preostrovania.

Pozrite si

Canon EOS R naživo priamo z Londýna

Canon EOS R podporuje natáčanie 4K Ultra HD videí s 30 fps (dátový tok do 480 Mbit/s), alebo Full HD pri 60 fps (180 Mbit/s).

Zdroj | Canon

Canon EOS R je kompatibilný s novými vymeniteľnými objektívmi systému RF, ktoré sú prispôsobené tak, aby pracovali v optimálnej vzdialenosti od plnoformátového snímača. 

EOS R je prvý fotoaparát od Canonu, ktorý ponúka úplne tichý režim snímania. V kombinácii s výklopnou obrazovkou Vari-angle tak môže fotograf vytvárať úplne prirodzené snímky bez rozptyľovania okolia.

https://youtu.be/3uAxIA6I_BE

Bajonet má priemer 54 mm a je umiestnený 20 mm od snímača. Canon tak mohol vyvinúť nové objektívy, ktoré doteraz nebolo možné vyrobiť – RF 50 mm f/1,2L USM, RF 24-105 mm f/4L IS USM (prvý model s Nano USM vhodný pre filmárov), RF 28-70 mm f/2L USM a RF 35 mm f/1,8 MACRO IS STM. Okrem týchto objektívov sa pravdaže dá použiť (s adaptérom) akýkoľvek iný objektív značky Canon.

Novým prvkom všetkých RF objektívov je Control ring. Ten umožňuje rýchle nastavenie clony, rýchlosti uzávierky, ISO či kompenzácie expozície ľahko a bez prerušenia koncentrácie pri fotografovaní.

Fotoaparát má elektronický hľadáčik s rozlíšením 1440 x 900 pixelov a plne výklopný, 3,15-palcový displej s rozlíšením 1024 x 768 pixelov. Telo je vyrobené zo zliatiny hliníka a odoláva poveternostným vplyvom. Výrobok má pri rozmeroch 135,8 x 98,3 x 84,4 mm hmotnosť 580 gramov.

Bluetooth s nízkou spotrebou umožní spárovanie so smartfónom, vďaka zabudovanému Wi-Fi je možné zálohovanie do cloudových služieb. Funkcie diaľkového snímania a tethering uľahčujú kreatívnu tvorbu.

Zdroj | Canon

Plnoformátový Canon EOS R sa predáva za 2 499 eur (telo fotoaparátu), alebo 3 499 za set s objektívom RF 24-105 mm f/4L.

Ak chcete oceniť funkcie a novinky, ktoré fotoaparát Canon EOS R prináša, podporte ho v kategórii FOTOAPARÁT súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2018Hlasujte v ankete a vyhrajte jednu zo skvelých cien, medzi ktorými nájdete hodinky Apple Watch Series 4 (40 mm), smartfón Xiaomi Mi A2 Lite (32 GB) s ročnou licenciou ESET Mobile Security, prenosný reproduktor JBL Charge 4 a smartfón Samsung Galaxy A8.

Hlasovať môžete do 10. januára 2019.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2018 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Canon.

Zdroj