Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

NAY TECHBOX roka 2018: Predstavujeme Aplikáciu Tatra banka

NAY TECHBOX roka 2018: Predstavujeme Aplikáciu Tatra banka
TECHBOX
NAY TECHBOX roka 2018: Predstavujeme Aplikáciu Tatra banka

V aktuálnej ankete NAY TECHBOX roka 2018 môžete opäť hlasovať za tie najlepšie produkty, operátorov a bankové aplikácie, medzi ktoré patrí aj Mobilná aplikácia Tatra banka, ktorá je nominovaná v kategórii BANKOVÁ APLIKÁCIA.

V oblasti internetového bankovníctva sa v posledných rokoch objavili zásadné inovácie najmä vďaka smartfónom a mobilným aplikáciám, ktoré využívajú ich potenciál naplno. Medzi najinovatívnejšie aplikácie patrí aj Mobilná aplikácia Tatra banka, ktorá ponúka nielen kompletnú správu bankového účtu a prístup k produktom Tatra banky, ale aj možnosť vytvorenia nového účtu a čerpania úveru priamo zo smartfónu pre klientov iných bánk.

Zdroj | Tatra banka

Najnovšou inováciou v aplikácii Tatra banka je takzvaná Tvárová biometria, ktorá umožnila vytvorenie nového bankového účtu z pohodlia domova. Celý proces od spustenia, cez autentifikáciu osoby, až k hotovému účtu trvá iba 10 minút. Bezpečnosť založenia účtu cez smartfón je zaručená algoritmom, ktorý počas procesu sleduje 30 bodov na tvári používateľa, ktorý zároveň musí očami sledovať body zobrazované na obrazovke.

Aplikácia týmto spôsobom rozlíši reálnu osobu od fotografie, aby nedošlo k podvodnému založeniu účtu s fotografiou inej osoby. K úspešnej autentifikácii je napokon potrebný aj občiansky preukaz, ktorý je počas zakladania účtu porovnaný s databázou Ministerstva vnútra. Nový účet je funkčný okamžite po vytvorení, vďaka čomu je naň okamžite možné čerpať Digitálny úver.

Ani v tomto prípade nie je nutné navštíviť pobočku banky a celý proces zvládne vďaka pokynom na obrazovke skutočne každý. Pri žiadosti o Digitálny úver nie je potrebné nič dokladovať a ani udať dôvod čerpania. V priebehu 2 minút aplikácia poskytne informácie o maximálnej výške úveru a výške úrokovej sadzby.

Jednou z novších funkcií aplikácie je aj zobrazenie aktuálneho zostatku na účte ešte pred prihlásením, vďaka čomu môžu klienti skontrolovať zostatok aj bez zadávania PIN kódu. Komplexné informácie o pohyboch na účte sa samozrejme zobrazia po prihlásení na hlavnej stránke, kde je okrem toho aj nástroj Spending report s celkovými príjmami a výdavkami, ktoré sú automaticky rozdelené do predvolených kategórií a zobrazené v interaktívnom grafe.

Klienti Tatra banky si môžu udržať prehľad o svojich financiách aj vďaka Push notifikáciám, ktoré ich upozornia na každý pohyb. Nastavenia Push notifikácií dokonca umožňujú nastaviť hranicu kreditu a debetu, pri ktorej majú byť zasielané upozornenia. S Push notifikáciami sa spája aj funkcia Výber z bankomatu, ktorá umožňuje uskutočniť výber pomocou smartfónu.

Pre výber prostriedkov z bankomatu stačí podržať prst na ikone aplikácie, respektíve v prípade iOS použiť na ikone funkciu 3D Touch (silnejšie stlačenie) a z rýchleho menu vybrať možnosť Výber hotovosti. Po zvolení alebo zadaní vlastnej sumy pre výber aplikácia vygeneruje 6-miestny kód, ktorý je zobrazený v aplikácii a tiež doručený Push notifikáciou. Ak by sa smartfón náhodou pred úspešným výberom zamkol, kód netreba hľadať v aplikácii, pretože je k dispozícii v notifikačnej lište medzi ostatnými upozorneniami.

Všetky informácie o aplikácii Tatra banka, ako aj odkazy na jej stiahnutie pre rôzne platformy, nájdete na webovej stránke aplikácie.

Ak vás funkcie a inovácie Aplikácie Tatra banka zaujali, podporte ju v kategórii BANKOVÁ APLIKÁCIA ankety NAY TECHBOX roka 2018. Hlasovaním v ankete ste automaticky zapojení do súťaže o hodinky Apple Watch Series 4 (40 mm), smartfón Xiaomi Mi A2 Lite (32 GB) s ročnou licenciou ESET Mobile Security, prenosný reproduktor JBL Charge 4 a smartfón Samsung Galaxy A8.

Hlasovať môžete do 10. januára 2019.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2018 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Tatra banka.