Navštívili sme Nemocnicu Bory, bude pretkaná technológiami za milióny eur

Nemocnica Bory a spoločnosť Siemens Healthineers podpísali strategickú zmluvu v hodnote vyše 30 miliónov eur. Pri tejto príležitosti sme mali možnosť nahliadnuť do jej prvých hotových priestorov, vrátane 1-lôžkovej izby.

Nemocnica Bory otvorí svoje brány už v marci budúceho roka, kedy bude ako prvá otvorená ambulantná a rádiodiagnostická časť. Otvorenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti, operačných sál, oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti a lôžkovej časti, je naplánované na jar 2023, po čom bude nasledovať otvorenie pôrodnice v lete a spustenie urgentného príjmu naplánované na jeseň budúceho roka.

Nemocnica aktuálne spustila nábor zdravotných sestier, pričom celkovo ich plánuje zamestnať až 440. Súbežne s náborom nemocnica oznámila aj podpis strategického partnerstva so spoločnosťou Siemens Healthineers, ktorá sa počas ďalších 15 rokov bude starať o servis a výmenu viac ako 20 medicínskych zariadení, ako aj o školenie personálu a vývoj a správu softvérových riešení.

Dohoda sa týka najmä prístrojov pre počítačovú tomografiu, pokročilé terapie, magnetickú rezonanciu, röntgen, molekulárne zobrazovanie, zariadenia nukleárnej medicíny a edukačný program zameraný na viaceré nástroje.

Pozrite siV Siemens Healthineers hľadajú prvotriednych programátorov unikátnou hrou

„Na základe dlhodobých pozitívnych skúseností so spoločnosťou Siemens Healthineers vo väčšine našich nemocníc sme sa rozhodli posunúť našu spoluprácu na vyššiu úroveň. A robíme to radi. Som si istý, že toto partnerstvo bude mať zásadný vplyv na budúce smerovanie celého nášho zdravotníctva,“ uviedol Martin Hrežo, generálny riaditeľ Penta Hospitals International.

Smart Simulator umožní zdravotníckemu personálu trénovať a cvičiť výkony na virtuálnej verzii zdravotníckeho zariadenia Siemens Healthineers. Podporuje rôzne metódy vzdelávania pod odborným vedením, formou školenia alebo workshopov na mieste až po virtuálne formáty a umožňuje priamu interakciu medzi školiteľmi a zdravotníkmi.

V nemocnici bude využívaná aj aplikácia Cinematic Anatomy, ktorá bola navrhnutá najmä na zlepšenie výučby anatómie na lekárskych univerzitách, v školách a nemocniciach. Pomôcť môže pri zlepšení komunikácie s pacientmi, ktorí budú môcť byť intuitívnejšie informovaní o svojom zdravotnom stave.

Nemocnica bude mať viac ako 30 medicínskych špecializácií, šesť komplexných multidisciplinárnych programov, 1 400 zamestnancov a 400 lôžok. Aktuálne je dokončená na zhruba 80 % a aktuálne od februára prijíma predregistrácie pacientov.

Pri príležitosti podpisu zmluvy medzi Nemocnicou Bory a spoločnosťou Siemens Healthineers sme mali možnosť nahliadnuť aj do vzorovej 1-lôžkovej izby. Nemocnica Bory uvádza, že na svojich lôžkových oddeleniach chce vytvoriť pre pacienta atmosféru hotelového štandardu. Všetky pacientske izby v nemocnici sú preto navrhnuté s jedným lôžkom a vlastnou kúpeľňou s toaletou.

Komentáre k článku