Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako urobiť z obyčajných reproduktorov bezdrôtové?

Ako urobiť z obyčajných reproduktorov bezdrôtové?
Richard Pliešovský
Ako urobiť z obyčajných reproduktorov bezdrôtové?

Výhoda bezdrôtových riešení má svoje nesporné výhody, prenos zvuku je jednou z nich. Technológia Bluetooth si už roky dokazuje svoje miesto pod kremíkovým slnkom. Ako však naučiť svoju reprosústavu novým kúskom?

Riešenie je pomerne jednoduché a nie je ani drahé. Dokonca s tým nie je veľa roboty a zvládne to naozaj každý. Všetku robotu za nás totiž odvedie malá čierna mašinka od TP-Link s označením HA100.

Ide o Bluetooth hudobný prijímač, ktorý si poradí s ôsmymi smart zariadeniami vo vašej domácnosti. Po veľmi dobrej skúsenosti som si ten istý model kúpil ešte raz – do druhej izby.

V malej krabičke sa skrýva pomerne bohatá výbava – okrem samotného prijímača je tu napájací adaptér s micro USB koncovkou, dva druhy káblov na audiosignál – jedna šnúra s 3,5 mm jackami na oboch koncoch a druhá má 3,5 mm jack na jednej strane a na druhej 2 x RCA konektor. Poteší posledná vec – NFC štítok pre uľahčenie párovania.

K Bluetooth prijímaču zapojíte napájací kábel. Ak máte problém s prívodom elektrickej energie, možno nájdete nevyužívanú powerbanku a tou môžete napájať prijímač. Do druhého konektoru pripojíte kábel s audio výstupom. Jeho druhý koniec zapojíte tam, kde potrebujete. Či už do zosilňovača (ako to bolo v mojom prípade), alebo do aktívnych reproduktorov – ale bez Bluetooth.

Pozrite si

Logitech Bluetooth Audio Adapter premení vaše reproduktory na bezdrôtové

Po privedení energie sa v zariadení rozsvieti LED dióda na bielo. V smartfóne, počítači, tablete, streameri (áno, Apple TV s tým funguje parádne) – proste všade tam, kde je bluetooth, vyhľadáte TP Link_Music. Mne to zariadenie vždy našlo rýchlo a bezproblémovo sa spárovalo. Vtedy sa v HA100 rozsvieti LED-ka na modro. To je všetko.

V praxi sa to funguje jednoducho. Na TP-link sa používateľ prihlási cez svoje zariadenie v Bluetooth nastaveniach. Páči sa mi, že sa po spárovaní neozve žiaden zvukový signál (nič rušivé a hlasné, ako som mal česť zažiť pri iných podobných prístrojoch). Len sa spustí hudba, prípadne film, či hovorené slovo, čo ste si vybrali.

Na obrázku vľavo je screenshot z iPhonu, napravo z iPadu. Všimnite si, že v iPode boli spárované dva TP-Linky.

Keď si idem pustiť hudbu z MacBooku, otvorím si na lište Bluetooth a tam kliknem na TP-LINK_Music. Jednoduché a spoľahlivé.

Na HA100 sa nenastavuje nič, nie je tu žiadne tlačítko, ovládač hlasitosti, nič, len jedna dvojfarebná LED vpredu a vzadu dva konektory. Čo sa týka kvality zvuku, nevšimol som si jej zníženie, prípadne pridaný šum, alebo akékoľvek rušenie. Nikdy sa mi ani nestalo, že by sa prenášaný signál vypadával, samozrejme v rozmedzí pár metrov, v papieroch sa uvádza prenos signálu do vzdialenosti 20 metrov pri priamej viditeľnosti.

Zariadenie sa dá kúpiť už od 20 eur, čo je určite zaujímavá cena.

Čo na to poviete? Dáte šancu svojim oldchschool reprákom, alebo ostanete verní káblom? Moja manželka je jednoznačne za bezdrôtikovú domácnosť.