Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si správne zmerať veľkosť zápästia pre Apple Solo Loop?

Ako si správne zmerať veľkosť zápästia pre Apple Solo Loop?
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Ako si správne zmerať veľkosť zápästia pre Apple Solo Loop?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple spolu s novými smarthodinkami začal predávať aj nové remienky. Zaujímavé sú tým, že ich netreba zapínať. Na zápästie sa naťahujú cez ruku. Aby vám presne sadli, musíte vedieť, aká veľkosť vám vyhovuje. Ako na to?

Nové remienky sú kompatibilné s Apple Watch Series 4, 5, 6 a SE. Nemajú žiadnu pracku, sponu, ani iné zapínanie. Využívajú pružný materiál, silikón, alebo tkanivo, ktoré umožní ich navlieknutie.

Pozrite si

Súboj Apple Watch SE vs Apple Watch Series 3

Apple spolu ponúka až 18 veľkostí (9 pre 40 mm a 9 pre 44 mm modely). Ak si vyberáte nové hodinky, potrebujete poznať správnu veľkosť. Po prvých dňoch predaja mnoho zákazníkov reklamovalo objednávky z dôvodu, že im nesedeli nové remienky.

Zdroj | Apple

Apple preto pripravilo na svojej stránke nástroj, pomocou ktorého si dokážete aj doma zistiť, aké číslo vyhovuje vášmu zápästiu.

Z tohto odkazu si stiahnite súbor a vytlačte ho. Dajte si pozor, aby ste mali nastavenú veľkosť 100 %. Na kontrolu správnych rozmerov priložte do obdĺžnika (vľavo dole) platobnú kartu. Ak rozmery sedia, je to v poriadku.

Vystrihnite si remienok a omotajte okolo zápästia na mieste, kde mávate pripnuté hodinky. Uvidíte číslo, na ktoré ukazujú šípky – to je vaša veľkosť remienka. Ak šípky ukazujú medzi dvoma číslami, vyberte to nižšie.

Zdroj | Apple

V prípade, že nemáte poruke tlačiareň, poradíte si tak, že si odmeriate zápästie krajčírskym metrom, alebo papierom, ktorý odmeriate pravítkom.

Na diskusných fórach mnohí používatelia píšu, že aj keď si odmerali správnu veľkosť, pri vyskúšaní im nesedela – zvyčajne im bol remienok väčší. Zdá sa teda, že Apple niečo nedomyslel a možno by bolo lepšie vyskúšať ich priamo v predajni. Tu je však ďalší problém, remienky sú dostupné zatiaľ len v Apple Store.

Každopádne – ak si dnes odmeriate veľkosť, budete pripravení. Ako sa hovorí – šťastie praje pripraveným.

Zdroj