Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako popri Google Pay využívať iné NFC platobné systémy?

Ako popri Google Pay využívať iné NFC platobné systémy?
Števo Porubský
Ako popri Google Pay využívať iné NFC platobné systémy?

Google tento týždeň spustil aj na Slovensku očakávanú službu pre bezkontaktné mobilné platby, Google Pay. Ak ste však doteraz využívali iné služby na takýto spôsob platenia, môže vzniknúť problém, že Google Pay bude pre Android smartfón dôležitejší. Má to však riešenie.

Pozrite si

Vyskúšali sme Google Pay, jednoduchý systém na platenie mobilom

Pri inštalácii aplikácie Google Pay a jej nastavení stačí všetky položky odklikávať ako prídu. Nie je to ale celkom pravda a ak ste spravili rovnakú chybu ako my, po čase ste určite zistili, že váš pôvodný platobný systém pre platby mobilom zrazu nefungoval, pretože ho prebil Google Pay.

Riešením je však zmena nastavení, ktoré sú ale tak zašité v menu nastavení, že sa k nim dostať nemusí byť veľmi jednoduché.

V závislosti od operačného systému a výrobcu vášho smartfónu ale nastavenia nájdete buď pri aplikáciách, alebo pri NFC nastavení, alebo v časti Ťuknúť a zaplatiť.

Cestu ako sa k týmto nastaveniam dostať nájdete na priložených screenshotoch pre Sony:

LG:

Alebo Samsung:

Najjednoduchšie bude ale nastavenia vyhľadať. Žiaľ, aj v tomto sa výrobcovia odlišujú a tak budete musieť hľadať buď slovo Pay, Platba, alebo Platiť.

Každopádne, v každom modeli a operačnom systéme sa musíte dostať až k nastaveniu priority a zmeniť nastavenie na: Použiť otvorenú aplikáciu pred predvolenou, resp. podobne znejúce nastavenie.

Cieľom je, aby v prípade platby cez inú NFC platobnú službu nebol využívaný Google Pay, ale služba, ktorej aplikáciu budete mať aktuálne otvorenú. Dôvod je ten, že banky ako Tatra banka či VÚB zatiaľ Google Pay nepodporujú (hoci majú v pláne) a tak nie je možné platiť bezkontaktne smartfónom inak, ako cez ich vlastné appky.