Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Navigácia Garmin DriveSmart 55 je hodná svojho mena

Navigácia Garmin DriveSmart 55 je hodná svojho mena
Patrik Kimijan
Navigácia Garmin DriveSmart 55 je hodná svojho mena
85 %
Jednoúčelové GPS navigácie do auta patria medzi tie technológie, ktoré zabil príchod výkonných smartfónov a navigačných aplikácií ako Sygic, alebo Google Maps či vstavané navigačné systémy automobiliek. Napriek tomu sa z trhu celkom nevytratili.

Výhody

  • mapy celej Európy s doživotnými aktualizáciami
  • aktualizácie máp a firmvéru cez Wi-Fi
  • kvalitné dopravné informácie

Nevýhody

  • microUSB konektor
  • výdrž batérie

Je to už veľmi dávno, ale kedysi v minulom živote sme spolu so šéfredaktorom magazínu TECHBOX jazdili po meste s piatimi naraz zapnutými navigáciami, aby sme do veľkého testu objektívne porovnali ich routing.

Pozrite si

Garmin predstavil navigáciu Overlander určenú do toho najťažšieho terénu

Boli to časy, kedy na trhu nebol model GPS navigácie, ktorý by neprešiel našimi rukami a práve tieto časy mi testovanie nového Garmin DriveSmart 55 pripomenulo. Hneď po zapnutí som zistil, že užívateľské rozhranie ani základné ovládacie prvky sa takmer nezmenili. Kto vedel ovládať Garmin pred desiatimi rokmi, vie ho ovládať aj dnes.

Zdá sa to byť banalita, ale keď si uvedomíme, že cieľovkou sú dnes hlavne starší, alebo konzervatívni používatelia, pre ktorých je navigácia v smartfóne neprekonateľne komplikovaná záležitosť, tak to zrazu dáva zmysel.

Pozrite si

Garmin Speak Plus – hlasová navigácia s pridanou kamerou

Čo však zmysel nedáva vôbec, je použitie pravekého miniUSB rozhrania na napájanie navigácie, aj na jej prepojenie s PC. V roku 2019 by aj microUSB port pôsobil oldschoolovo. Pozrime sa však, čo sa zmenilo.

Už ako názov navigácie napovie, najväčším benefitom sú jej smart funkcie. Tie získate spárovaním Garminu so smartfónom, do ktorého treba nainštalovať aplikáciu Garmin Drive. V tejto kombinácii získava navigácia realtime informácie o aktuálnej dopravnej situácii, ktoré sú následne zohľadňované pri výpočte optimálnej trasy.

Pozrite si

ZNAČKY | Garmin – spoločnosť, ktorá nám ukazuje cestu už vyše štvrťstoročia

Ďalšou zaujímavou funkciou appky garmin Drive je možnosť cez telefón vyhľadať cieľ cesty a bezdrôtovo ho poslať do navigácie. Okrem Bluetooth rozhrania je DriveSmart vybavený aj Wi-Fi, cez ktorú môžete priamo do navigácie sťahovať aktualizácie máp či firmvéru.

Pozrite si

Garmin rozširuje svoju ponuku o nové Forerunner hodinky

Stačí doslova pár kliknutí a mapy sa začnú sťahovať a celkom automaticky sa nainštalujú do navigácie. Keď to porovnám s tým, ako komplikovane sa aktualizovali mapy pred niekoľkými rokmi, tak toto je pre mňa určite najväčší pokrok a benefit nových navigácií Garmin.

Jednoduché a prehľadné prostredie, veľmi kvalitné mapy a špičkové algoritmy pre výpočet trasy. K tomu aktualizácie máp na dve kliknutia a pozoruhodne presné dopravné informácie. Takto môžeme zhodnotiť navigáciu Garmin DriveSmart 55, ktorej cena je 239,99 €.

Navigáciu Garmin DriveSmart 55 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.