Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Naučte sa počas shutdownu kresliť v Procreate

Naučte sa počas shutdownu kresliť v Procreate
Zdroj | Savage
Richard Pliešovský
Naučte sa počas shutdownu kresliť v Procreate
Zdroj | Savage
Zdroj | Savage

S príchodom Apple Pencil dostali umelci a dizajnéri do rúk silný nástroj, vďaka ktorému môžu naplno využiť iPady aj v kreatívnej oblasti. Slúži im na to množstvo vydarených aplikácií, jednou z nich je obľúbená appka Procreate.

V našej špeciálnej rubrike SHUTDOWN vám každý deň prinášame rôzne tipy, rady a odporúčania na trávenie voľného času v (ne)dobrovoľnej domácej karanténe.

Aplikácia má dobré hodnotenie a za (relatívne) slušnú cenu ponúka toho naozaj veľa. Pripomíname, že je k dispozícii len pre iOS, resp. iPadOS.

Stiahnuť aplikáciu

Na firemných stránkach nájdete pekne a podrobne vysvetlené, čo všetko Procreate dokáže.

Jedna vec je však mať iPad, Apple Pencil a zakúpený kresliaci program. Tak ako dobré auto ešte z nikoho neurobilo vynikajúceho šoféra, ani táto výbava z vás neurobí umelca. Okrem toho, aj nadaný človek sa musí naučiť pracovať s aplikáciou.

Tu nám prichádza na pomoc internet, kde sa nachádza množstvo stránok venujúcim sa Procreate. Zrejme až po ich preštudovaní a zhliadnutí videí sa vám otvoria oči, keď názorne uvidíte, čo všetko dokáže táto aplikácia.

Pozrite si

6 YouTube kanálov, ktoré z vás spravia Photoshop profesionála

Základné výukové príručky sú podrobne rozpísané na stránke Concept Art Empire. V časti venovanej Procreate nájdete rôzne tutoriály, nielen pre začiatočníkov, ale aj pokročilých.

Kresleniu v Procreate sa venuje aj stránka Bardot Brush, kde nájdete vysvetľujúce sprievodné video.

Zaujímavá je stránka Skill Share, kde si môžete prečítať blog 10 trikov, ktoré používajú profesionáli.

Zdroj | Julia Mello

Viete ako si vytvoriť digitálny výkres v Proceate?

Pozrite si

Apple iPad Pro 2020 vs iPad Pro 2018. Oplatí sa vymeniť?

Na záver sme pre vás vybrali niekoľko perfektných videí z dielne šikovného mladého umelca Gala Shira. Ukazuje na nich celý proces tvorby od začiatku až do konca. Ak sa vám jeho tvorba zapáčila,môžete ho sledovať nielen na YouTube, sociálnych sieťach či na vlastných webstránkách.

https://youtu.be/PiEpQsxCJf4

Čo hovoríte na možnosti Procreate? Vie toho naozaj veľa. Už sa len zdokonaliť v kreslení a môže byť z vás ozajstný profík. Na záver máme pre vás ešte jednu dobrú správu. Cena aplikácie je jednorázová, vývojár teda nepožaduje od používateľov pravidelné „výpalné“, ako sa to stalo nedobrým zvykom u iných developerov.

Zdroj