Nástupca Volvo XC90 sa zrejme bude volať Embla, podľa severskej mytológie

ZDROJ | Volvo

V automobilke Volvo sa schyľuje k predstaveniu duchovného nástupcu súčasného modelu XC90. Už nejakú dobu vieme, že pôjde o prvý model, pri ktorom automobilka upustí od číselných názvov a podľa najnovších informácií sa zdá, že Volvo stavilo na symboliku.

Volvo by malo už v priebehu tohto roka uviesť na trh svoj tretí elektromobil, ktorý bude svojim spôsobom revolučný. Duchovný nástupca modelu XC90 bude vlajkovou loďou značky a zároveň jej prvým plne elektrickým SUV modelom najvyššej kategórie. V portfóliu bude stáť nad súčasnými modelmi XC40 Recharge a C40 Recharge, zároveň však odštartuje úplne novú éru.

ZDROJ | Volvo

Pripravovaný elektromobil bude ako prvý využívať novú platformu SPA2, do výbavy tiež ako prvý dostane celý rad nových asistenčných systémov postavených na pokročilých senzoroch LiDAR a napokon sa pri ňom Volvo zbaví číselných názvov a od tejto novinky začne už všetkým svojim modelom dávať skutočné mená. Nástupca XC90 by sa mal podľa zistení portálu Autocar volať Embla.

Pozrite siObľúbený elektromobil Slovákov sa vracia, nie však u nás

Tento nezvyčajný názov vyzradila žiadosť automobilky o udelenie ochrannej známky na Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo z konca minulého roka. Volvo informáciu, či je Embla skutočne názov pre pripravovaný elektromobil, odmietla potvrdiť. Dávalo by to však perfektný zmysel.

ZDROJ | Volvo

Embla je meno prvej ženy v severskej mytológii, čo by odpovedalo mnohým prvenstvám, ktoré nástupca modelu XC90 prinesie. Generálny riaditeľ automobilky, Håkan Samuelsson zároveň potvrdil, že názov tohto modelu sa bude začínať samohláskou. Otázkou už zostáva iba, ako bude vlastne vyzerať.

V kuloároch sa šušká o tom, že Embla sa bude viac než na súčasnú XC90tku podobať skôr na minuloročný Concept Recharge, ktorý na rozdiel od mnohých iných automobilových konceptov nebol až tak veľmi odtrhnutý od reality. Najväčšími zmenami pravdepodobne prejde interiér, resp. najmä sedadlá.

ZDROJ | Volvo

Volvo by malo model Embla predstaviť koncom tohto roka, čo znamená, že na európske trhy pravdepodobne dorazí niekedy v priebehu roka 2023.

ZdrojAutocar

Komentáre k článku