Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 6 min.
  • 10.11.2021

Našli sme 5 výborných 55" televízorov do 500 €

Našli sme 5 výborných 55" televízorov do 500 €
Zdroj | LG
TECHBOX
Našli sme 5 výborných 55" televízorov do 500 €
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Vianoce sa blížia a je najvyšší čas rozmýšľať nad darčekmi pre blízkych, ale aj seba. Pre seba si totiž kupujeme zväčša veci, ktoré vyžaduje naša domácnosť. Po nejakom čase to môže byť aj taká vec ako televízor. Ten sledujeme prakticky denne, či už klasické TV vysielanie, alebo vďaka slušnej nádielke streamovacích služieb na Slovensku aj čisto programy, ktoré chceme sledovať keď na to máme čas. Mať ale prehľad v televízoroch je pre bežných divákov nemožné. Preto sme pre vás vybrali 5 tipov na tie najlepšie 55″ televízory do 500 €.

Zdroj | Sonos

Nákup televízora pred Vianocami má svoje pre i proti. Pozitívom je určite fakt, že ceny aj najnovších modelov sú o čosi nižšie, pretože tie výrobcovia predstavujú väčšinou začiatkom roka. Kým sú teda Vianoce, drvivá väčšina aktuálnych noviniek stojí o niekoľko percent menej. Ešte väčším pozitívom sú ale ceny minuloročných modelov, ktoré klesli nielen pri príchode nových modelov, ale ešte aj vďaka odstupu času. A práve tieto modely bývajú zväčša s najlepším pomerom cena/výkon. Nie je to, samozrejme, pravidlo, no výnimky ho práve potvrdzujú.

Pri výbere televízora dnes už netreba sledovať rozlíšenie. Všetky väčšie modely s cenou aspoň niekoľko stoviek eur majú 4K Ultra HD rozlíšenie, ktoré je v súčasnosti štandardom. Full HD sa už vytráca, HD Ready sa vytratilo už nadobro. Pri výbere je tak najdôležitejšia azda cena, teda rozpočet aký máte na televízor vyhradený. Dnes je už síce možné kúpiť televízor doslova na celú stenu, no stojí toľko ako osobné auto. Preto sme sa rozhodli vybrať televízory s cenou do 500 €, čo je na dnešné pomery už veľmi slušný základ.

Zdroj | Realme

Za túto cenu môžete dostať kúpiť pomerne veľké televízory s uhlopriečkou aspoň 55 palcov čo je zhruba 138-139 cm. To je tiež taký veľmi slušný základ, dokonca aj do menších obývačiek. Dnes už totiž neplatí rovnica vzdialenosti sedačky od televízora. Aj obrovský televízor je možné sledovať s kratšej vzdialenosti ako predtým. NA bežné sledovanie TV vysielania či občasné pozeranie filmov plne postačuje aj stredná trieda. Top-end modely aj tak zväčša ponúkajú iba displeje, ktoré vedia oceniť iba tí najnáročnejší diváci, ktorí doma bežnú káblovku ani nemajú.

Aby sme vám zjednodušili výber, vybrali sme podľa nás 5 najlepších 55-palcových televízorov do sumy 500 €, ktoré kúpite aj na Slovensku.

Odporúčame sledovať aj recenzie, či už odborné, ale pokojne sledujte aj recenzie od ľudí, ktorí s televízormi majú osobné skúsenosti. Na to je vhodná napríklad Heureka.sk, kde pri každom produkte nájdete aj záložku recenzie.

Lepší nákup cez Heureka.sk?

Unikátom na Slovensku je možnosť nákupu cez Heureka.sk, najväčší slovenský porovnávač cien v on-line obchodoch. Heureka má totiž uzavreté partnerstvo s mnohými e-shopmi. Funguje to jednoducho – vyberte si tovar na Heureke nielen podľa hodnotenia a ceny, ale aj podľa oranžového tlačidla Kúpiť na Heureke.

E-shopy, ktoré majú toto tlačidlo pri svojej ponuke, budú vašim dodávateľom, Heureka zase vašim partnerom pri nákupe. Jedným kliknutím si tak zabezpečíte nielen bezpečné nakupovanie, ale aj pohodlie pri prípadnej reklamácii a istotu, že o svoje peniaze neprídete.

Zdroj | Heureka

Zároveň má ale nákup cez Heureka.sk jednu obrovskú výhodu, ktorú vám ponúkne máloktorý e-shop na Slovensku. Na vrátenie tovaru totiž nemáte zákonom prikázaných 14 dní, ani 30 dní, ktoré ponúkajú niektoré e-shopy, ale až neuveriteľných 90 dní! Toto je ideálne v predvianočnom období, pretože máte pokoj na duši pri nakupovaní darčekov. Ak by sa aj niečo niekomu spod stromčeka nepáčilo, v nepoužitom stave to môžete vrátiť do 90 dní od nákupu.

To znamená, že ak kúpite darček napríklad na Black Friday (26.11.), vrátiť ho môžete až do 24. februára budúceho roka! Plusom je i to, že Heureka.sk v prípade akýchkoľvek problémov s tovarom vám pomôže s e-shopom všetko vyriešiť a v prípade komplikácií vám uhradí dokonca aj prípadnú škodu. Mimochodom, cez oranžové tlačidlo môžu predávať len e-shopy s certifikátom Overené zákazníkmi. Ak obchod stratí certifikát, stratí aj tlačidlo.

Zdroj | Philips

Toto je náš výber 5 najlepších 55-palcových televízorov do 500 €:

Hisense 55A7100F

Veľký televízor s 50 Hz VA panelom s priamym LED podsvietením, ktorý kryje matný povrch s 4K Ultra HD rozlíšením poteší aj vlastným operačným systémom VIDAA 3.0 so všetkými appkami, ktoré by ste si mohli priať. Samozrejmosťou displeja je aj podpora HDR10+ a HLG. Nechýba ani Wi-Fi s DLNA, ale ani Bluetooth modul, ten slúži aj pre appku v smartfóne slúžiacu ako diaľkové ovládanie. Samozrejmosťou je Ethernetové pripojenie, z káblových portov nechýba 3x HDMI v štandarde 2.0b, 2x USB 2.0, optický audio výstup, 3,5 mm audio výstup či CI+ slot. Minuloročná novinka má aj Game Mode so zníženým oneskorením 16 ms. Nepoteší asi iba zvuk, o ktorý sa stará dvojica iba 8 W reproduktorov. Jas displeja je 300 nitov.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

LG 55UP7500

Zdroj | LG

Minuloročný model z vyššej triedy s priamym LED podsvietením, Active HDR s HDR10 Pro, 4K Ultra HD rozlíšením, 50 Hz frekvenciou a režimom FILMMAKER. Zaujímavo znie aj funkcia HGiG, ktorá automaticky vylepšuje obraz počas hrania hier. Na to je určený ale aj špeciálny režim Game Optimizer. Samozrejmosťou je prehľadný operačný systém webOS 6.0 s Magic Remote a s režimom ThinQ AI pre ovládanie smart home zariadení. Vďaka Bluetooth 5.0 modulu je možné k TV pripojiť aj bezdrôtové reproduktory, ktoré rozšíria audio systém televízora. Nechýba ani Wi-Fi 5 modul s DLNA, Ethernet port či CI+ port. Sklamať môžu iba dva HDMI porty a jeden USB 2.0 port. Chýba aj 3,5 mm audio výstup. Reproduktory majú priemerný výkon 20 W.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Panasonic TX-55HX710E

Android telka taktiež z minulého roka zaujme nielen dizajnom, ale aj výbavou. Vďaka prítomnosti Google Android je v novinke množstvo aplikácií, ale aj podpora Google Assistant či Amazon Alexa, ale aj zabudovaný Google Chromecast. Displej podporuje HDR10 a HLG, ale aj Dolby Vision. Displej má rovnako 4K Ultra HD rozlíšenie, 50 Hz frekvenciu, množstvo softvérových vylepšení a nechýba ani Blueooth modul pre pripojenie periférií. Samozrejmosťou je Wi-Fi, v tomto prípade verzie 4. K dispozícii sú 4 HDMI 2.0 porty, dva USB 2.0 porty, Ethernet, CI+ port, až dva 3,5 mm audio porty či digitálny audio výstup. Televízoru tak prakticky nič nechýba. Vylepšiť by to ale určite chcelo bežné 2x 10 W reproduktory.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Philips 55PUS7805

Zdroj | Philips

Vydarený model z minulého roka ponúka čo žiadny iný konkurent – trojstranný Ambilight systém zadného podsvietenia. Aj táto novinka podporuje HDR, HDR10+, HLG či dokonca aj Dolby Vision. Má priame LED podsvietenie, technológiu Micro Dimming či Natural Motion. Operačný systém je vlastnej produkcie, SAPHI s podporou hlasového ovládania cez Amazon Alexa. Ani tejto novinke nechýba Bluetooth modul, samozrejmosťou je Wi-Fi s DLNA a Miracast, ale len verzie 4. HDMI porty tu nájdete 3, sú typu 2.0. K dispozícii je jeden 3,5 mm audio port, jeden digitálny audio výstup, dva USB 2.0 porty či CI+ slot. Audio systém ponúka bežných 20 W výkonu. Odporúčame dokúpiť aspoň soundbar pre lepšie vychutnanie filmov a seriálov.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

TCL 55P615

Zdroj | TCL

Veľký televízor s 50 Hz VA panelom s priamym LED podsvietením, ktorý kryje matný povrch s 4K Ultra HD rozlíšením poteší aj operačným systémom Android. NEchýba tak ani Google Assistant či Amazon Alexa. Samozrejmosťou displeja je aj podpora HDR10 a HLG. Nechýba ani Wi-Fi 4 s DLNA, ale ani Bluetooth modul. Samozrejmosťou je Ethernetové pripojenie, z káblových portov nechýba 3x HDMI v štandarde 2.0b, 1x USB 2.0, optický audio výstup, 3,5 mm audio výstup či CI+ slot. Nepoteší asi iba zvuk, o ktorý sa stará dvojica iba 9,5 W reproduktorov. Jas displeja je len 270 nitov.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktov v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.