BACtrack Skyn – alkohol tester je už aj v smart náramku

ZDROJ | BACtrack

Americká spoločnosť BACtrack zo San Francisca je známy výrobca alkoholových testerov. Väčšina testerov pracuje na princípe analýzy dychu. BACtrack však prišiel s novinkou BACtrack Skyn, ktorá meria hladinu alkoholu z potu.

BACtrack_Skyn_Render_2
ZDROJ | BACtrack

Národný inštitút na zneužívanie alkoholu a alkoholizmus v USA (súčasť Národného inštitútu zdravia) vyhlásil zaujímavú súťaž, „Wearable Alcohol Biosensor Challenge“ (súťaž nositeľných biosenzorických alkoholových testerov). Jej víťazom sa stal práve náramkový alkoholový tester BACtrack Skyn.

https://www.youtube.com/watch?v=AG5cBPXBP9Q

Spoločnosť BACtrack navyše za toto víťazstvo získala finančnú odmenu 200 000 USD. V čom je ale tento tester iný, oproti doteraz najrozšírenejším, merajúcim hladinu alkoholu v krvi z dychu?

Skyn je vlastne nízkonákladové, nositeľné (wearable), neinvazívne zariadenie na monitorovania alkoholu v podobe náramku. Transdermálnym monitorovaním (Transdermal Alcohol Content – TAC) prostredníctvom elektrochemických senzorov sleduje unikanie etanolu cez kožu.

BACtrack_Skyn_Lifestyle
ZDROJ | BACtrack

Hoci väčšia časť alkoholu je spotrebovaná v tele, časť z neho uniká pokožkou. Náramok Skyn dokáže zachytiť túto alkoholovú stopu a patentovaným algoritmom prepočítať odhadovaný obsah alkoholu v krvi (Blood Alcohol Content – BAC).

https://www.youtube.com/watch?v=NP70ZNH-Tfg

Skyn tieto údaje odosiela cez Bluetooth do smartfónu, kde je možné ich ďalej analyzovať, uchovávať, alebo odosielať do cloudu. Výhodou tohto náramkového analyzéra oproti konvenčným, dychovým, je práve možnosť priebežného sledovania.

Tzv. „fúkanie“ môže byť pred partiou v nálade zábavné, no viacerí istotne privítajú možnosť diskrétnejšieho spôsobu sledovani stúpajúcej hladiny alkoholu.

ZdrojBACtrack

Komentáre k článku