Slováci môžu odoslať pohľadnicu do vesmíru

ZDROJ | Blue Origin

Slovensko je prvou európskou krajinou, ktorej obyvatelia majú možnosť poslať pohľadnicu do vesmíru so svojim odkazom. Je to možné vďaka nadácii Club for the Future spoločnosti Blue Origin. O čo presne ide?

Zem má svoje hranice, zatiaľ čo vesmír je nekonečný. Z toho vyplýva, že vesmír potrebujeme my a nie naopak. Zdroje na Zemi sú vyčerpateľné a posledné desaťročia blahobytu sú z pohľadu životného prostredia pre našu planétu zničujúce. Ak chcete, aspoň symbolicky, prispieť k udržateľnému životu, môžete napísať odkaz a poslať ho do vesmíru.

Prečo Zem potrebuje vesmír?

Na pohľadnici by ste mali konkretizovať svoju predstavu o tom, aká bude naša budúcnosť a ako bude vyzerať život vo vesmíre. Vaša predstava môže byť opísaná slovami, ale i kresbou.

ZDROJ | Blue Origin

Pohľadnicu si vytlačte z tohto vzoru. Na jednu stranu napíšte, alebo nakreslite vašu odpoveď na otázku „Prečo Zem potrebuje vesmír?“ Na druhú stranu uveďte vašu korešpondenčnú adresu a nalepte známku. Pohľadnicu dajte do obálky a pošlite na adresu: Vesmírna pošta, Fakulta elektrotechniky a informatiky STU, Ilkovičova 3, 812 19 Bratislava.

Čo sa s ňou bude diať? Raketa New Shepard spoločnosti Blue Origin pohľadnicu vynesie na hranicu vesmíru. Na ceste späť bude vaša pohľadnica označená pečiatkou „letelo do vesmíru“ a potom vám bude vrátená ako unikátna spomienka na vesmírny let.

ZDROJ | Blue Origin

Všetky inštrukcie ako postupovať nájdete v tomto odkaze. Pripomíname, že pohľadnicu síce môžete poslať do 6. februára 2022, ale ak sa skôr naplnia kapacity, tej vašej sa neujde miesto na kozmickej lodi.

ZdrojClub for the Future