Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Námornícke smarthodinky Garmin quatix 6 poslúžia aj na súši

Námornícke smarthodinky Garmin quatix 6 poslúžia aj na súši
Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Námornícke smarthodinky Garmin quatix 6 poslúžia aj na súši
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Séria multišportových smarthodiniek série quatix 6 prichádza so špecializovanými námornými funkciami. Nič im však nebráni, aby ste si ich neužili aj na pevnej zemi.

Cieľom novej série quatix 6 je ponúknuť najlepší námorný inteligentný systém GPS s výhodami, ako je ovládanie autopilota a schopnosť prenášať informácie o senzoroch lodí do zápästia používateľa. Ďalšími, univerzálnejšími funkciami sa približuje vlajkovému modelu Garmin fénix 6.

Zdroj | Garmin

Séria Garmin quatix 6 sa skladá z dvoch modelov – Quatix 6 Titanium a Quatix 6, ktorý má púzdro z nehrdzavejúcej ocele. Ako sa na správne námornícke a jachtárske hodinky patrí, poskytujú širokú škálu rôznych asistenčných a navigačných funkcií. Samozrejmosťou je podpora aktívnej navigácie máp z edície BlueChart.

Séria quatix sa preslávila ako najsofistikovanejšia a najbežnejšia séria univerzálnych námorných inteligentných hodiniek na dnešnom trhu.

Dan Bartel, viceprezident Garmin

https://youtu.be/mLZg6jdFlYM

Nechýbajú funkcie sailing/yachting (virtualná štartovacia línia, preplavená vzdialenosť či tack assist). Ďalšie užitočné natívne funkcie sú prílivové a odlivové tabuľky, alarm kotvy, ovládanie autopilota a Fusion-link.

Pozrite si

Garmin tactix Delta – hodinky, ktoré zvládnu aj vojenské podmienky

Z bežných funkcií, ktoré nájdeme na štandardných smarthodinkách, nechýba snímač srdcového tepu a rýchlosti/kadencie, 3D elektrický kompas, krokomer, barometrický výškomer, pulzomer s akcelometrom, pulzomer pre plávanie, rôzne tréningové módy a používateľské profily pre fitness, geocaching, recreational a marine.

Nachádza sa tu hlasová navigácia, prehliadač obrázkov a podpora bezkontaktných platieb pomocou služby Garmin Pay. Konektivitu zabezpečuje Wi-Fi, Bluetooth/ANT+ a USB.

Hudba sa dá prehrávať zo smartfónu a ovládať na hodinkách pomocou integrovaného audio-systému cez FUSION-link. Vďaka tejto aplikácií dokážete cez hodinky počúvať hudbu na externnom reproduktore Stereo Active alebo na námorných rádiách (FUSION RA70/BB100).

Quatix 6 Titanium

Zdroj | Garmin

Tento model je dodávaný s originálnym titánovým remienkom a lunetou. V balení však nájdete aj náhradný modrý silikónový remienok Cirrus Blue.

1,3-palcový transflektívny displej má rozlíšenie 260 x 260 px, chráni ho zafírové sklo. Li-ion batéria má výdrž do 36 hodín so zapnutou GPS; do 72 hodín v režime s GPS – UltraTrac, bez optického pulzomera a do 15 hodín v režime s GPS + mp3 prehrávač. Režim Expedition poteší výdržou do 28 dní.

Hodinky majú 46 x 47 x 14,7 mm, hmotnosť 72 g (49 g bez remienka). Cena Garmin quatix 6 Titanium je 999,99 eur.

Quatix 6

Zdroj | Garmin

Smarthodinky sa dodávajú s modrý silikónovým remienkom Captain Blue, vhodný je pre zápästia s priemerom 125 až 208 mm.

Transflektívny 1,3-palcový displej má rozlíšenie 260 x 260 px. Li-ion batéria vydrží do 36 hodín so zapnutou GPS; do 72 hodín v režime s GPS – UltraTrac, bez optického pulzomera a do 15 hodín v režime s GPS + mp3 prehrávač. V režime Expedition ponúkne maximálnu výdrž do 28 dní.

Hodinky majú 46 x 47 x 14,7 mm, hmotnosť 83 g (60 g bez remienka). Cena Garmin quatix 6 je 699,99 eur.

Zdroj | Garmin

Kto chce poriadne využiť všetky funkcie quatix 6, musí mať k dispozícii kompatibilnú loď, je teda jasné, že ich drvivá väčšina majiteľov nevyužije. Nič im však nebráni používať ich ako bežné „garminky“.

Zdroj