Najtenšiu 5G žiletku má Motorola. Bude to na konkurenciu stačiť?

ZDROJ | Motorola

Spoločnosť Motorola chrlí jeden smartfón za druhým. Teraz sa pustila do strednej triedy, kde ukázala svoj najtenší 5G smartfón na trhu. Konkurencia je však v tomto segmente veľká.

Pozrite siDilema: Motorola edge 30 pro vs. Samsung Galaxy S22+

Motorola edge 30 chce rozhodne zaujať svojim dizajnom. Vzadu sa nachádza už tradične tvarovaný modul s fotoaparátmi, čím nezaprie svoju podobnosť s vybavenejším modelom edge 30 Pro. Nechýba ani základná certifikácia IP52.

ZDROJ | Motorola

Samotný smartfón má rozmery 159,38 x 74,24, ale čím rozhodne strčí konkurenciu do vrecka je jeho hrúbka. Tá sa zastavila na hodnote 6,79-milimetra, čo z neho robí aktuálne najtenší 5G smartfón na trhu. Vďaka hmotnosti len 155 gramov ho budete častokrát nahmatávať, či ho máte stále vo vrecku.

Pozrite si500 eur na nový smartfón? Toto sú naše skvelé tipy

Motorola sa opäť pýši displejom. Ten má uhlopriečku 6,5-palca a je typu AMOLED. Veľkou pridanou hodnotou je obnovovacia frekvencia 144 Hz, čím dorovnáva niektoré herné smartfóny. V malom priestrele je badateľná aj 32-megapixelová selfie kamera.

Ide o smartfón strednej triedy a tomu zodpovedá aj použitý procesor. Motorola nasadila obľúbený model Qualcomm Snapdragon 778G s podporou 5G sietí, ktorý spolupracuje s 8 GB RAM. K dispozícii bude verzia so 128 alebo 256-gigabajtovým priestorom.

ZDROJ | Motorola

Hlavný 50-megapixelový senzor ponúkne optickú stabilizáciu obrazu. K nemu sa pripája ultra-širokouhlý senzor s rovnakým rozlíšením a trojicu dopĺňa len zbytočný 2-megapixelový senzor hĺbky ostrosti. Bohužiaľ tu nenachádzame žiadne optické priblíženie. Použitý procesor dovoľuje nahrávanie videa v maximálnej 4K kvalite pri 30 fps.

Mnohých poteší aj funkcia Ready For, ktorou premeníte svoj monitor na plnohodnotný desktopový režim. Nechýba Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, NFC čip, ale aj stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos.

ZDROJ | Motorola

Pozrite siEXKLUZÍVNE: Máme v rukách nový POCO F4 GT! Mala by konkurencia panikáriť?

Tým, že je smartfón taký tenký, tak výrobca doňho dokázal dať batériu s kapacitou 4 020 mAh. To sa na prvý pohľad nemusí zdať veľa, ale skvelá optimalizácia procesora a takmer čistého prostredia operačného systému Android 12 zabezpečia, že sa môžete spoľahnúť na minimálne jeden deň aktívneho používania. K dispozícii je aj TurboPower nabíjanie maximálnou rýchlosťou 33 W.

Cena tiež poteší. Model Motorola edge 30 štartuje na vybraných európskych trhoch za odporúčanú cenu 449,99 eur, a to vo farbách Meteor Gray, Aurora Green a Supermoon Silver.

Pozrite siSťahuje vám smartfón nohavice? Potom máte určite jeden z týchto kúskov

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku