Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najpredávanejšie auto a najnovší pohon. Corolla Cross je hybrid novej generácie

Najpredávanejšie auto a najnovší pohon. Corolla Cross je hybrid novej generácie
Zdroj | Toyota
Tomáš Šmidák
Najpredávanejšie auto a najnovší pohon. Corolla Cross je hybrid novej generácie
Zdroj | Toyota
Zdroj | Toyota

Toyota sa už viac ako 25 rokov venuje výrobe vozidiel s hybridným pohonom. Dokázala tým, že vytvoriť benzínové auto so spotrebou dieselových motorov je reálne. S novým modelom Corolla Cross prichádza zároveň aj piata generácia tohto pohonu.

Nová verzia so sebou prináša niekoľko očakávaných vylepšení. Prvým je vyššia účinnosť, ktorá bola dosiahnutá aj napriek tomu, že základ systému ostal rovnaký. Na výber budú dve varianty a to pohon predných alebo všetkých štyroch kolies. Benzínové motory budú dostupné v objeme 1.8l a 2.0l podobne ako tomu bolo aj v predošlej generácií.

Vďaka zmenám v systémoch mazania, rozvodu oleja a preprogramovaniu jednotky riadenia energie však dochádza k menším elektrickým aj mechanickým stratám a to o približne 20 – 30 %. K lepšej efektivite prispela aj nová lítium-iónová betéria, ktorá je o 18 kg ľahšia. Napriek tomu jej celková kapacita vzrástla a elektrický pohon tak môžete používať dlhšiu dobu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Druhým vylepšením bolo zvýšenie výkonu hybridnej sústavy. V prípade verzie s 1.8l motorom na 140 koní a v prípade verzie s 2.0l motorom na 196 koní. Prispel k tomu aj fakt, že elektrický motor má po novom trojnásobný krútiaci moment (84 Nm) a štvornásobný výkon (40 k). Toto všetko sa podarilo pri zachovaní alebo dokonca znížení emisií CO2.

Toyota Corolla Cross bude začínať na cene 32 990 € s pohonom predných kolies, automatickou prevodovkou a 2.0l motorom.