Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najlepšie smart hodinky na leto? Nenechajte si ujsť náš redakčný výber

Najlepšie smart hodinky na leto? Nenechajte si ujsť náš redakčný výber
Zdroj | Solen Feyissa
Michal Sobek
Najlepšie smart hodinky na leto? Nenechajte si ujsť náš redakčný výber
Zdroj | Solen Feyissa
Zdroj | Solen Feyissa

Leto je tu a k tomu patria aj rôzne výlety a dovolenky. Na nich by vás mohli sprevádzať aj smart hodinky a práve pre vás sme pripravili výber tých najzaujímavejších.

Pozrite si

Čo robiť, ak vám smartfón spadne do vody? Miska s ryžou je už dávno pasé

Určite ich zoberiete na pláž k moru alebo do hôr. Športové aktivity sa nimi tiež budú dať merať, preto ak chcete mať aj presnú trasu, tak zvoľte model s integrovaným GPS modulom.

Pozor však na to, že aj keď sú smart hodinky vodoodolné podľa certifikácie 5 ATM, tak nie sú určené na potápanie. Smart hodinkám špeciálne na potápanie sme venovali samostatný článok, takže ak vás zaujíma táto konkrétna aktivita, tak si určite tie svoje vyberiete.

Zdroj | Pixabay

Stále platí, že sa s bežnou certifikáciou proti vode dá plávať v bazéne aj v mori. Dajte si však pozor na to, aby ste ich potom dostatočne opláchli v klasickej sladkej vode. Chlór alebo soľ môžu neskôr spôsobiť komplikácie. Opláchnutie sa však týka aj po klasickej športovej aktivite, pretože na hodinkách ostáva zaschnutý pot.

Amazfit T-Rex 2

Už samotným dizajnom je jasné, že ide naozaj o odolné smart hodinky, a tak sa nemusíte o nich báť. Navyše disponujú kvalitným dotykovým AMOLED displejom, ktorý sa dá ovládať aj postrannými fyzickými tlačidlami.

Pozrite si

Amazfit T-Rex 2 – dobrodruh telom aj dušou, ale nie bez kompromisov

Ponúknu GPS, vojenskú certifikáciu aj vodoodolnosť 5 ATM. Okrem toho sa môžete spoľahnúť až na tri týždne výdrže. Medzi negatíva treba uviesť nemožnosť telefonovania a absenciu platieb.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

 

Apple Watch Series 7

Zdroj | Apple

Toto je najlepšia voľba pre majiteľov iPhonov, a veď ani s nijakým iným smartfónom ich nespárujete. Vpredu je naozaj veľký OLED Retina displej s minimálnymi rámčekmi. Viete cez nich telefonovať, diktovať odpovede, platiť aj ovládať svoju smart domácnosť.

Pozrite si

Sú Apple Watch 7 najdokonalejšie smarthodinky na svete?

Taktiež vám skvelo zmerajú športovú aktivitu a neboja sa ani vody. Negatívom môže byť len jednodňová výdrž alebo obdĺžnikový dizajn, ale to, samozrejme, záleží od preferencií.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

 

Huawei Watch GT 3 Pro

Toto je najnovší počin od spoločnosti Huawei. Sú naozaj elegantné a prémiové, veď mužská verzia je z titánu a tá dámska z keramiky, pričom displej chráni zafírové sklo. Môžete cez nich volať aj odpovedať na notifikácie. Škoda absencie platieb, ale aj to by malo koncom tohto roka pribudnúť.

Pozrite si

TESTBOX podcast – Huawei Watch GT 3 Pro sú viac ako smarthodinky

Tieto smart hodinky sú určené priamo aj na hĺbkové potápanie. Výdrž by sa mala pohybovať okolo dvoch týždňov a nechýba ani GPS modul. Treba sa pripraviť aj na vyššiu cenovku.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

 

Xiaomi Smart Band 7

Toto je bonusový tip pre tých, ktorí z nejakého dôvodu neobľubujú hodinky, ale radšej zvolia menší smart náramok. Xiaomi má v ich výrobe už svoju históriu a najnovší kúsok má pomerne veľký AMOLED displej, jednoduché prostredie aj možnosť reagovania na notifikácie.

Pozrite si

Xiaomi Smart Band 7 – najlepší dostupný smart náramok na trhu, ale čo tá výdrž?

Treba však podotknúť, že neobsahuje GPS prijímač a na športovú aktivitu budete musieť mať pripojený smartfón. Výdrž udáva výrobca 14 dní, ale pri maximálnom využívaní sa dostanete prinajlepšom na 5 dní.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.