Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najlepších 8 smarthodiniek a tabletov pre deti

Najlepších 8 smarthodiniek a tabletov pre deti
Zdroj | Lamax
Richard Pliešovský
Najlepších 8 smarthodiniek a tabletov pre deti
Zdroj | Lamax
Zdroj | Lamax

Deti kopírujú svojich rodičov, zrejme sa u nás nenájde mladá rodina, v ktorej rodičia nepoužívajú smartfóny, inteligentné hodinky a podobné zariadenia. Je teda celkom prirodzené, že chcú mať podobné vymoženosti. Tablety spočiatku využijú na hry a zábavu, ale v staršom veku sú aj praktickými pomocníkmi.

Vybrali sme niekoľko tipov, ktoré by mali byť vhodné aj pre tých nedávno narodených. Uvedomujeme si, že používanie elektroniky deťmi je pomerne kontroverzné a určite vás nenabádame, aby ste svojím drobcom dávali do ruky takéto zariadenia skôr, ako sa naučia chodiť. Pod označením „deti“ máme na mysli tínedžerov, ktorí vedia využiť smart zariadenia s rozumom a primeranou mierou.

Zdroj | Samsung

Prečo tablety? S trochou nadsádzky môžeme povedať, že tablety obľubujú staršie ročníky, potom dlho-dlho nič a napokon deti. Doba dištančného vzdelávania začala ešte viac zdôrazňovať výhody tabletov.

Prečo by ste mali kúpiť deťom smarthodinky? Môžu ich motivovať k väčšiemu pohybu, ale pomôžu rodičom aj s ich lokalizáciou. Niektoré modely majú aj SOS tlačidlo, ktoré v prípade zranenia, alebo hroziaceho nebezpečenstva dokáže privolať pomoc. Výborným kompromisom sú fitness náramky. Tých je na trhu široký výber a ich ceny nie sú vysoké.

Zdroj | Pixabay

Zariadenia sme zoradili podľa abecedy, ako prvé na vás čakajú tablety.

Alcatel 1T 7 2021 KIDS

Zdroj | Alcatel

Začneme tabletom určeným pre tých najmenších. Má 7″ displej s rozlíšením 1 024 x 800 px, poháňa ho 4-jadrový procesor MediaTek MK8167 s frekvenciou 1,3 GHz spárovaným a 1 GB RAM. Interná pamäť má 16 GB, rozšíriť sa dá pomocou microSD karty. Je určený na základné používanie, v cene je plastový kryt, ktorý ho ochráni aj pri necitlivejšom zaobchádzaní menších detí.

Aktuálne ceny Alcatel 1T 7 2021 KIDS nájdete na Heureka.sk:

Apple iPad 10.2 (2021)

Zdroj | Apple

Jeden z najpredávanejších tabletov na svete využijú najmä skúsenejší používatelia. Veľmi dobre poslúži žiakom a študentom po dlhý čas. Dokúpiť si k nemu viete klávesnicu aj pero, predstavuje veľmi dobrú alternatívu k notebooku. Tablet má 10,2″ Retina displej s rozlíšením 2 160 x 1 620 px, 64 GB internú pamäť, beží na najnovšom iPadOS 15.

Aktuálne ceny iPadu 10.2 nájdete na Heureka.sk:

Lenovo Tab P11

Zdroj | Lenovo

Tablet má 11″ displej TDDI s technológiou IPS, disponuje certifikátom od Netflixu. Malé rámčeky umožňujú vychutnať si film alebo hranie hry bez rušivých vplyvov, s jasom do 400 nitov bude obraz viditeľný aj na priamom slnku. Tablet poháňa Qualcomm Snapdragon 662, beží na Android 10 a má 64 GB internej pamäte. K tabletu možno prikúpiť klávesnicu a urobiť z neho takmer plnohodnotný notebook.

Pre deti je v Lenovo Tab 11 k dispozícii samostatný účet a režim Google Kids Space. V ňom nájdete množstvo aplikácií, ktoré prešli schvaľovacím procesom pedagogických odborníkov a knihy pre deti. Tie môžu počas videohovorov s kamarátmi alebo učiteľmi používať aj kameru. Pre väčšie bezpečie je pozadie dieťaťa rozmazané.

Aktuálne ceny Lenovo Tab P11 nájdete na Heureka.sk:

Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019)

Zdroj | Samsung

Aj keď nejde o úplne najnovší model, postačí na nenáročné používanie. Vďaka 8″ displeju má kompaktné rozmery. Ponúka rozlíšenie 1 280 x 800 px, beží v ňom Android 10. Galaxy Tab A sa hodí pre celú rodinu. Pre najmenších používateľov je pripravený režim Detský dom. Po jeho spustení sa zobrazí bezpečná zóna s animovanými postavičkami, kde si deti užijú plno zábavy. Rodičia tiež môžu určiť čas, koľko na ňom môžu stráviť ich ratolesti a mať tak lepší prehľad.

Aktuálne ceny Galaxy Tab A 8.0 nájdete na Heureka.sk:

Carneo GuardKid+ 4G

Zdroj | Carneo

Carneo GuardKid+ 4G s GPS sú určené najmä pre deti predškolského veku, resp. deti prvého stupňa ZŠ. Vďaka hodinkám s GPS získate prehľad o tom, či vaše dieťa v poriadku dorazilo do školy, alebo ku kamarátovi. Naviac môžete kedykoľvek zavolať, či zaslať hlasovú správu. Vďaka videohovoru sa vždy môžete spojiť s dieťatom vizuálne a uistiť sa, že je naozaj všetko v poriadku.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Pozrite si

Do akej miery je múdre dávať deťom smarthodinky?

Garmin Vivofit Junior 3

Zdroj | Garmin

Fitness náramok Vivofit Junior 3 má 0,56″ farebný displej a tiež je určený deťom. Má tlačidlové ovládanie, krokomer, meranie vzdialenosti, upozornenie na naplánovaný čas plnenie úloh, nechýba možnosť zadania núdzových kontaktov. Sleduje spánok používateľa a meria minúty strávené intenzívnym pohybom, na neaktivitu upozornení výzvou k pohybu. Vodotesnosť je do 50 m, spárujete ho s Android a iOS.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Fitbit Ace 3

Zdroj | Fitbit

Detský fitness náramok Fitbit Ace 3 má podsvietený PMOLED displej, dotykové ovládanie, trojosový gyroskop, krokomer,  rodinné výzvy, sledovanie spánku, pripomienky, alarm, časovač, stopky a upozornenie na hovory. Nechýba funkcia rodičovského dohľadu, aktívne minúty, pripomenutie pohybu a obľúbené zábavné stimuly. Náramok má vodedolnosť do 50 m a výdrž na jedno nabitie do 8 dní. Spárujete ho s Android a iOS. Nevýhodou môže byť menu v angličtine.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Lamax WatchY2

Aj posledne menované hodinky sú určené pre deti. Majú GPS, LBS, GSM a Wi-Fi lokalizáciu v reálnom čase. Hodinky majú aj funkciu histórie pohybu až 30 dní spätne. ďaka jednoduchému ovládaniu vám ľahko pošlú hlasovú správu a zabudovaná GPS sa postará o to, že sa nikam nezatúlajú. Pre prípady núdze sú hodinky vybavené SOS tlačidlom. Pomocou hodiniek sa dovoláte na povolené kontakty, vďaka aplikácii ich môžete vypnúť na diaľku a sú vodeodolné (IP67). Používajú aj Google Mapy, majú krokomer, farebný dotykový displej a spárujete ich s iOS a Android. Batéria vydrží 100 hodín.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk: