Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najlepší fotomobil? Prichádza ZTE Axon 40 Ultra s neviditeľným foťákom

Najlepší fotomobil? Prichádza ZTE Axon 40 Ultra s neviditeľným foťákom
Zdroj | ZTE
Richard Pliešovský
Najlepší fotomobil? Prichádza ZTE Axon 40 Ultra s neviditeľným foťákom
Zdroj | ZTE
Zdroj | ZTE

Čínske ZTE predstavilo novú vlajkovú loď Axon 40 Ultra. Ponúka výkonné technológie, vylepšený fotoaparát, no používateľov zaujme najmä stále veľkou raritou, predným fotoaparátom zabudovaným pod displejom.

Axon 40 Ultra má 6,8″ displej, ktorý s Under-Display Camera (UDC) 3. generácie predstavuje aktuálne najpokročilejšiu technológiu integrácie selfie kamery pod displejom. Vďaka tomu má novinka prakticky celú stranu pokrytú displejom. ZTE si tak drží pozíciu lídra v celoobrázkovom trende, kde prednú stranu smartfónu nerušia rámiky, výrezy, dierky, či iné geometrické útvary. ZTE sa pochválilo, že Axon 40 Ultra zdedil všetko dobré od predchodcu a zároveň prináša pokroky plne integrovanej obrazovke.

Zdroj | ZTE

AMOLED displej má 400 PPI s modrým diamantovým usporiadaním pixelov, ktoré umožnia detailnejšie snímky. Ako prvý v segmente ponúka technológiu nezávislého riadenia pixelov.

Pozrite si

ZTE Axon 20 5G – prvý smartfón s webkamerou pod displejom

Predný, neviditeľný fotoaparát má 16 Mpx rozlíšenie. Použitá technológia umelej inteligencie na hĺbkové učenie pomáha zlepšovať Selfie Algorithm 3.0 a minimalizovať šum. Kalibrácia fotografií v reálnom čase je možná v rôznych svetelných prostrediach, napr. inteligentné odhmlievanie. Antireflexná ochrana sa postará o lepšiu čistotu a transparentnosť snímok. Funkcia Smart Makeup viac vylepšuje obrazovú kvalitu záberov tváre.

Zdroj | ZTE

Samotný displej podporuje FHD+ rozlíšenie (1 116 x 2 480 px) s maximálnym jasom do 1 500 nitov, 100 % pokrytím širokého farebného gamutu DCI-P3 a 10-bitovou farebnou hĺbkou. Podporuje 120 Hz obnovovaciu a 360 Hz dotykovú vzorkovaciu frekvenciu.

Novinka beží na čipsete Snapdragon 8 Gen 1, ktorý by si mal poradiť s technológiu výpočtovej fotografie s tromi 64 Mpx kamerami.

Na zadnej strane zaujme optický systém Trinity s tromi primárnymi objektívmi s rozlíšením 64 Mpx. Fotoaparát sa skladá z normálneho, ultraširokouhlého a 64 Mpx periskopického fotoaparátu. Prvé dva objektívy sú vybavené dvomi snímačmi Sony IMX787. Teleobjektív využíva ekvivalentnú ohniskovú vzdialenosť 91 mm s funkciou 5,7-násobného optického zoomu – od širokouhlého až po teleobjektív. Nechýba celosystémová stabilizácia obrazu na úrovni Steadicamu, optická stabilizácia obrazu OIS a stabilizácia obrazu EIS.

Zdroj | ZTE

Výrobca zapracoval aj na lepšej kvalite nočného videa. Algoritmus AI videography dokáže zlepšiť jas a rozlíšenie obrazu pri snímaní videí v oblastiach so slabým osvetlením pričom si postráži nízky šum s vernou kvalitou obrazu. Pribudli režimy fotografovania nočnej oblohy, napríklad Smart Moon, Algoritmus hviezdnej fotografie a konštelácia AI.

ZTE Axon 40 Ultra je jediný smartfón v tomto segmente, ktorý podporuje nahrávanie v rozlíšení 8K. Je to tiež jediný smartfón s tromi hlavnými objektívmi v odvetví, ktorý je vybavený funkciou snímky, ktorá umožňuje zachytiť pohybujúce sa objekty pomocou prispôsobeného adaptívneho algoritmu uzávierky.

Zdroj | ZTE

Novinka poteší aj hráčov. Ako sme spomínali, poháňa ho Snapdragon 8 Gen 1, ten je spárovaný s UFS3.1 (128, 256 GB) a LPDDR5 RAM (8, 12 GB). Smartfón je vybavený technológiou chladenia kvapalinou VC lepší výkon. Pre ideálny herný zážitok tu nájdete Snapdragon Sound, DTS audio a stereo reproduktory. Nechýba snímková frekvencia 90/120 Hz.

Pozrite si

ZTE Axon 30 Ultra má na zadnej strane tri 64 Mpx fotoaparáty, ale aj periskop

Novinka zaujme nielen neviditeľnou prednou kamerou, ale aj elegantným dizajnom so 71-stupňovým zakriveným povrchom. Ten sa spolu s 3,9 mm stupňom ohybu drží oveľa pohodlnejšie, ako klasické hranaté tvary. Batéria má kapacitu 5 000 mAh, podporuje 65 W super rýchle nabíjanie. ZTE Axon 40 Ultra plne podporuje hardvérové ​​šifrovanie a obsahuje nezávislý bezpečnostný čip na zvýšenie bezpečnosti systému.

Zdroj | ZTE

ZTE Axon 40 Ultra sa začne predávať 21. júna 2022, cena začína na 829 eur (8 GB + 128 GB). Za 949 eur dostanete top verziu (12 GB + 256 GB).