Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najkrajšia dodávka na svete sa vracia s elektrickým pohonom

Najkrajšia dodávka na svete sa vracia s elektrickým pohonom
Zdroj | Morris
Richard Pliešovský
Najkrajšia dodávka na svete sa vracia s elektrickým pohonom
Zdroj | Morris
Zdroj | Morris

Morris J-type bol dlho označovaný ako klasický dodávkový automobil z 50. rokov. Teraz triumfálne prichádza v prevedení Morris JE, čo znamená že pod ikonickou kapotou nájdeme moderný elektrický pohon.

Oprášená novinka má prísť do predaja na budúci rok. Predpokladá sa, že bude mať dojazd 320 km, maximálnu rýchlosť 145 km/hod. Rýchlonabíjanie dokáže nabiť batériu na 80 % za 30 minút. Morris JE je určené pre dvoch, ponúkne 5,5 kubických metrov nákladného priestoru, priestor pre dve europalety, predmety do dĺžky 2,4 metra a užitočné zaťaženie 1 000 kg.

Zdroj | Morris

Karoséria Morris JE bola predstavená minulý rok. Bude vyrobená z uhlíkových vlákien, má vraj ísť o jeden z najľahších úžitkových vozidiel na trhu. Lítiovo-iónová batéria bude zabudovaná v podlahe. Vozidlo si zachová pôvodnú mriežku v tvare hrušky a zaoblené tvary v retro štýle. Sedadlá a volant budú z mäkkej kože. Dodávka bude mať dve veľké otváracie zadné dvere, bočné budú posuvné. Nebude chýbať infotainment s kvalitným displejom, navigácia či parkovacie kamery.

Zdroj | Morris

Morris J-type bol po prvý raz predstavený v roku 1948 na autosalóne v Earls Court v Londýne, vyrábať sa začal o rok neskôr. Stal sa obľúbeným dopravným prostriedkom pekárov, mliekárov a zmrzlinárov, vo veľkom ho využívali obchodné domy. Morris J-type bol v roku 1961 nahradený Morrisom J4.

Aká bude cena novinky? Základná verzia vás vyjde na 78 000 dolárov, s dotáciou to môže byť o pár tisíc menej, ale aj tak je isté, že sa nebude predávať v obrovských sériách.

Zdroj | Morris

Pozrite si

Honda e je konečne na Slovensku. Aká je naživo?

Isté je, že majiteľ vozidla Morris JE bude vzbudzovať obdiv a záujem. Ekologické retro je dnes trendy. Dodávka môže byť obľúbeným modelom pre firmy, ktoré kladú dôraz na ekológiu, ale aj dizajnérske, či reklamné firmy. Na výber bude v pestrých farbách s rôznymi typmi karosérií – dodávka, pick-up a mikrobus.

Zdroj | Morris-Commercial
Zdroj