Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nahliadli sme do zákulisia vývoja a výroby vlajkovej lode HONOR Magic4 Pro

Nahliadli sme do zákulisia vývoja a výroby vlajkovej lode HONOR Magic4 Pro
Zdroj | HONOR
TECHBOX
Nahliadli sme do zákulisia vývoja a výroby vlajkovej lode HONOR Magic4 Pro
Zdroj | HONOR
Zdroj | HONOR

V týchto dňoch sa na našom trhu začína predávať očakávaná vlajková loď HONOR Magic4 Pro prešpikovaná najnovšími technológiami. My sme mali jedinečnú možnosť nahliadnuť do zákulisia jej vývoja a výroby a odhaliť, ako tieto technológie vznikali a ako sa spoločnosti darí vyrábať jej prémiový smartfón masovo s vysokým dôrazom na presnosť a kvalitu.

Fanúšikovia prémiových smartfónov môžu jasať. Do tejto kategórie sa totiž vracia obľúbená značka HONOR s modelom Magic4 Pro. Nová vlajková loď sa môže pochváliť pútavým dizajnom a špičkovým spracovaním, ale aj inovatívnymi technológiami, za ktorými stoja dlhé mesiace neoblomného vývoja a testovania.

Nový smartfón je vyrábaný exkluzívne v novom výrobnom areáli HONOR Intelligent Manufacturing Industrial Park v čínskom Šen-čene, ktorý je v prevádzke od septembra 2021. Ide o vôbec prvú továreň tejto značky financovanú z jej vlastných zdrojov. Celý proces od vývoja cez testovanie až po samotnú výrobu tak má spoločnosť pod jednou strechou, čo sa pozitívne podpisuje pod výslednú kvalitu, ako aj efektivitu a rýchlosť procesov.

Zdroj | HONOR

Otvorenie inteligentného výrobného priemyselného parku HONOR v minulom roku bolo významným míľnikom nášho úspechu pri integrácii výskumných a vývojových kapacít do výrobných procesov. Konsolidácia nám umožňuje lepšie využívať naše odborné znalosti v oboch oblastiach,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti HONOR Device Co. Ltd., George Zhao. „Okrem posilnenia našich výrobných kapacít sa v inteligentnom výrobnom závode nachádza prvotriedne výrobné, testovacie a kontrolné vybavenie, ktoré je zárukou toho, že naše prémiové produkty splnia vysoké očakávania našich zákazníkov.

Zdroj | HONOR

Základom nových technológií pre produkty značky HONOR je vlastné výskumné a vývojové oddelenie, ktoré tvorí až 20-percentný podiel z celkového počtu zamestnancov Parku. Jednou z prelomových technológií, pod ktorú sa toto oddelenie podpísalo, je funkcia AI Privacy Call, ktorá sa do rúk zákazníkov dostáva práve s novinkou HONOR Magic4 Pro.

V snahe o zúženie rámčekov displejov v nových smartfónoch výrobcovia začali posúvať reproduktor pre hlasové hovory smerom k hornému rohu, čo má však za následok výrazný únik zvuku počas telefonovania. Výskumný a vývojový tím sa preto pustil do vývoja technológie, ktorá má tomuto problému zamedziť.

Zdroj | HONOR

Po identifikácii viac ako 100 technologických výziev je výsledkom ich snahy špeciálny režim súkromného hovoru s podporou umelej inteligencie. HONOR Magic4 Pro ako vôbec prvý smartfón na svete využíva na vykreslenie zvuku hovorov piezoelektrickú keramiku integrovanú priamo do displeja.

Výroba tejto technológie si vyžaduje mimoriadnu presnosť, nakoľko aj malá odchýlka môže panel displeja natrvalo poškodiť. V priebehu 3 mesiacov sa výskumnému a výrobnému tímu podarilo vytvoriť automatizovaný systém montáže, ktorý využíva počítačové videnie a optimalizované algoritmy na dosiahnutie presnosti na úrovni 0,01 mm a automatizované testovanie zvuku.

Zdroj | HONOR

Samostatnou výzvou pre HONOR bol aj vývoj montážnych postupov pre LTPO displej smartfónu HONOR Magic4 Pro, ktorý je zakrivený zo všetkých štyroch strán. Pre dosiahnutie výrobnej tolerancie na úrovni menej ako 0,1 milimetra spoločnosť jeho montáž zverila do rúk zostavy šesťosových robotických ramien prepojených s vysoko presnými kamerami a počítačovými algoritmami.

Plne automatizované montážne zariadenie s presnosťou v rozsahu ±0,075 mm dokáže aplikovať lepidlo do priestoru o veľkosti iba 0,52 milimetra a vyrobiť tak smartfón s mimoriadne tenkými rámčekmi s prakticky dokonalou presnosťou.

Zdroj | HONOR

Na zadnej strane smartfónu HONOR Magic4 Pro sa nachádza výkonná zostava troch fotoaparátov, ktorá podporuje výpočtové fotografovanie Ultra-Fusion. Jej súčasťou je 50 Mpx snímač s viac-smerovou fázovou detekciou a laserovým zaostrovaním, ktorý pri tvorbe ultraširokouhlých fotografií so 122˚ záberom dopĺňa druhý 50 Mpx snímač a pri tvorbe fotografií z diaľky zas 64 Mpx fotoaparát s periskopickým teleobjektívom, ktorý ponúka až 3,5-násobné optické priblíženie aj so vstavanou optickou stabilizáciou obrazu.

Komplexná zostava troch fotoaparátov si oproti predchádzajúcim modelom vyžiadala dvojnásobok vybavenia určeného na kalibráciu fotoaparátov. Aby HONOR dosiahol stopercentnú presnosť týchto snímačov, počas výroby smartfón prechádza viac ako stovkou testov, v ktorých je monitorovaných viac ako 300 parametrov.

Zdroj | HONOR

Podobne prísnymi testami je HONOR Magic4 Pro podrobený aj pri kontrole kvality jeho výroby, spoľahlivosti a odolnosti voči bežným i extrémnym výzvam. HONOR pre tieto potreby vybudoval kontrolný systém tvorený viac ako dvomi stovkami spoľahlivostných testov, v rámci ktorých musí smartfón odolať napr. pádom, vysokému tlaku, extrémnym teplotám, vysokej vlhkosti, ale aj vode.

Zdroj | HONOR

Súčasťou výrobného areálu HONOR Intelligent Manufacturing Industrial Park aj regulačné laboratórium či laboratórium pre ochranu životného prostredia. HONOR Magic4 Pro sa napríklad testuje aj na hodnotu špecifickej miery absorpcie (SAR), ktorá meria vyžarovanie smartfónu. Tu smartfón dosahuje o až o 56 % nižšie hodnoty, ako je limit najprísnejšej priemyselnej normy.

Okrem kvality a bezpečnosti samotného zariadenia HONOR dbá aj na bezpečnosť svojich zamestnancov. V rámci produkčnej linky preto spoločnosť automatizovala všetky potenciálne nebezpečné úkony, ale napríklad aj presun materiálov a hotových produktov, ktorý zabezpečujú plne automatizované vozidlá AGV (Automated Guided Vehicles) schopné používať na pohyb v areálu Parku aj výťahy.

Zdroj | HONOR

Vzhľadom na vysokú mieru zapojenia strojov do výrobného procesu modelu Magic4 Pro nás zaujímalo, či HONOR plánuje v budúcnosti celú výrobu plne automatizovať, alebo si tieto procesy budú vždy vyžadovať aj zapojenie ľudskej sily. Zástupcovia spoločnosti nám v odpovedi na našu otázku prezradili, že kľúčom k vysokej presnosti, bezpečnosti, ale aj flexibility v rámci neustáleho inovovania technológií a výrobných procesov, je práve dokonalé prepojenie ľudí a strojov, aké dosahuje HONOR dnes.

Zdroj | HONOR

Dnes má HONOR viac ako 10 000 zamestnancov, z ktorých viac ako polovica tvorí výskum a vývoj a ktorí pracujú v celkovo v 4 vývojových inštitúciách a 100 inovačných laboratóriách po celom svete. Výsledkom toho je už viac ako 5 500 žiadostí o patent, ako aj strategická spolupráca s viac ako 30 partnermi vrátane spoločností ako sú Google, Microsoft, Intel či Qualcomm, s ktorými HONOR spoločne vyvíja inovatívne riešenia v rámci softvéru i hardvéru.

Nový vlajkový smartfón HONOR Magic4 Pro bude na Slovensku k dispozícii od 15. júna 2022 a my sme už aj mali možnosť vyskúšať si ho naživo. Ako sa pretavili technologické inovácie a precízne výrobné procesy výrobného areálu HONOR Intelligent Manufacturing Industrial Park do reálneho produktu, si budete môcť prečítať už čoskoro v našej pripravovanej recenzii.