Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nabíjanie na Tesla Supercharger bude konečne pre všetkých

Nabíjanie na Tesla Supercharger bude konečne pre všetkých
Zdroj | Tesla
Igor Neštrák
Nabíjanie na Tesla Supercharger bude konečne pre všetkých
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Celosvetovo najväčší výrobca elektromobilov Tesla Motors v priebehu roka 2021 avizoval sprístupnenie svojej nabíjacej siete Tesla Supercharger aj pre majiteľov elektromobilov iných značiek ako Tesla.

Pilotné testovanie koncom roka 2021 prebiehalo na vybraných 10 nabíjacích staniciach v Holandsku. Výrobca si túto krajinu nevybral náhodou. Po Nórsku, ktoré patrí k pionierom elektromobility je práve Holandsko krajinou s najdynamickejším rozvojom elektromobility v Európe. Veľkú úlohu v tomto zohralo zázemie značky Tesla, ktorá v tejto krajine prevádzkuje rozsiahly logistický a servisný park.

Po absolvovaní úspešnej testovacej prevádzky výrobca aktuálne potvrdil spustenie možnosti nabíjania elektromobilov iných značiek na všetkých 36 nabíjacích staniciach Tesla Supercharger v Holandsku. Podmienkou pre aktiváciu nabíjania je, aby bol elektromobil vybavený konektorom CCS pre nabíjanie a užívateľ mal nainštalovanú aplikáciu Tesla.

Zdroj | Tesla

V nasledujúcom období výrobca predpovedá rovnaké sprístupnenie nabíjacej siete v Nórsku a vo Francúzsku. Takýmto krokom sa v blízkej budúcnosti môže Tesla stať celosvetovo najväčším poskytovateľom nabíjacích služieb pre elektromobility. Omnoho zaujímavejšie môže byť takéto sprístupnenie vlastnej nabíjacej siete v Severnej Amerike, kde by výrobca mohol využiť štedrú dotáciu od vlády vo výške 7,5 miliardy amerických dolárov.

Zdroj | Tesla

Nevýhodou pre Teslu v USA je však používanie vlastného nabíjacieho konektora, ktorý nie je kompatibilný s inými elektromobilmi. Riešením je použitie nabíjacieho adaptéra.

Celosvetové sprístupnenie nabíjacej siete Tesla Supercharger, ktorá zahŕňa viac ako 30.000 nabíjacích stojanov pre všetkých by prinieslo masívne rozšírenie nabíjacej infraštruktúry, čo by malo za následok zvýšenie užívateľského komfortu pre všetkých majiteľov elektromobilov.

Zdroj