Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nabíjanie elektromobilu na staniciach GreenWay už spustíte aj cez Sygic

Nabíjanie elektromobilu na staniciach GreenWay už spustíte aj cez Sygic
Zdroj | GreenWay
Richard Pliešovský
Nabíjanie elektromobilu na staniciach GreenWay už spustíte aj cez Sygic
Zdroj | GreenWay
Zdroj | GreenWay

Elektromobily nie sú len o ekológii a technológiách, ale prinášajú svojim majiteľom aj nebývalé pohodlie. Napriek tomu sa sieti GreenWay podaril husársky kúsok, vďaka ktorému budú mať motoristi ešte väčší komfort.

Postará sa o to spolupráca so slovenskou spoločnosťou Sygic. GreenWay totiž rozšíril bežnú funkciu, ktorá umožňovala nájsť v navigácii nabíjacie stanice v okolí o ďalšie informácie. Tie boli doteraz k dispozícii len v jeho aplikácii. Vodiči si teraz môžu vybrať spôsob nabíjania priamo z appky Sygic.

V praxi to prinesie menej starostí s hľadaním nabíjacej stanice. Pred cestou elektromobilom si naplánujete jazdu a pozriete dostupnosť staníc GreenWay. Bližší popis staníc vám ukáže, ako sa k nabíjačke dostať a kde presne sa stanica nachádza. To je praktické napríklad v prípade parkovacieho domu, kde je často viac podlaží. Samotný proces nabíjania je ešte elegantnejší, ako bol doteraz. Na spustenie nabíjania je možné teraz využiť nabíjaciu kartu, aplikáciu GreenWay, ale i navigáciu Sygic.

Navigácia dokonca ukáže aktuálne ceny platné pre zvolený paušál v GreenWay. Po pripojení konektora k vozidlu môžete začať hneď nabíjať, bez nutnosti využitia aplikácie GreenWay. Aktuálne sa v tejto sieti nachádza viac než 500 nabíjacích staníc, čo predstavuje viac ako 2 300 nabíjacích bodov.

Pozrite si

GreenWay má nový prehľadnejší cenník, reaguje na rast cien energií a zdražuje

„Sygic GPS Navigácia má v režime pre elektrické vozidlá už vyše 460 tisíc nabíjacích bodov v rámci Európy. Za posledných dvanásť mesiacov sa tento počet zvýšil až o vyše 130-tisíc aj vďaka rozširovaniu siete GreenWay, ako aj ďalších partnerov. Veľmi nás teší, že sme súčasťou progresívneho ekosystému, ktorý pomáha šoférom v rozhodnutí cestovať ekologickejšie, a to vďaka sofistikovaným údajom a funkciám o dojazde a nabíjaní, ktoré im v navigácii poskytujeme,“ povedal Martin Strigač, CEO Sygic.

Zdroj | Sygic

„Rozvoj elektromobility poskytuje priestor pre nové partnerstvá a inovatívne nápady. Veríme, že región CEE má veľký potenciál a sme otvorení ďalším novým partnerstvám, ktoré prinesú riešenia pre zvýšenie komfortu pre vodičov,“ dodáva Peter Badík, CEO GreenWay Infrastructure.

Motoristi takto vidia v reálnom živote výsledok dobrej spolupráce dvoch spoločností, ktorí im prináša pohodlie a spoľahlivosť pri využívaní moderných technológií.