Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Na svete je prvá klávesnica kompatibilná so stavebnicou LEGO

Na svete je prvá klávesnica kompatibilná so stavebnicou LEGO
Zdroj | MelGeek Pixel
Stanislav Vinc
Na svete je prvá klávesnica kompatibilná so stavebnicou LEGO
Zdroj | MelGeek Pixel
Zdroj | MelGeek Pixel

Upravovanie si klávesnice podľa vlastných predstáv je už dnes v okruhu PC nadšencov pomerne bežnou obľubou. Mnoho mechanických klávesníc je totiž plne pripravených na výmenu kláves, spínačov alebo podsvietenia. Tvorcovia MelGeek Pixel si však kustomizáciu klávesníc predstavujú trochu inak.

Do sveta podľa ich slov prinášajú úplne prvú mechanickú klávesnicu plne kompatibilnú s dielikmi obľúbenej stavebnice LEGO. Upraviť si na nej môžete prakticky všetko, aj „za pochodu“.

Obsah pokračuje pod reklamou

Klávesnica pripomína stavebnicu LEGO už na prvý pohľad. Tvorcovia sa pri jej návrhu zjavne nechali inšpirovať najmä setmi z 80. a 90. rokov, ku ktorým sa postupne z nostalgie v rámci špeciálnych edícií vracia aj samotná dánska firma.

Celý povrch klávesnice je pokrytý pinmi, na ktoré je možné ukladať ľubovoľné dieliky stavebnice. Plne upravovať je tak možné prednú i zadnú stranu a vytvoriť si tak unikátnu klávesnicu, akú nemá na svete nikto iný.

Zdroj | MelGeek Pixel

Klávesnici nechýba ani RGB podsvietenie a možnosť používať ju v drôtovom i plne bezdrôtovom režime. Aké spínače a ďalší hardvér klávesnica využíva, zatiaľ nie je jasné. Oficiálne totiž ešte nie je v predaji.

Pokiaľ máte o klávesnicu záujem, odporúčame vám to dať jej tvorcom vedieť prostredníctvom ich webovej stránky registráciou vašej e-mailovej adresy. Klávesnicu takýmto spôsobom môžete získať s 26 % zľavou, resp. za cenu od 199 dolárov s istotou, že sa svojho kusu dočkáte. Tvorcovia z nej totiž plánujú vyrobiť iba obmedzený počet kusov.