Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Na Slovensku sa začína predávať aj Hyundai IONIQ 5, vieme jeho ceny

Na Slovensku sa začína predávať aj Hyundai IONIQ 5, vieme jeho ceny
Zdroj | Hyundai
Števo Porubský
Na Slovensku sa začína predávať aj Hyundai IONIQ 5, vieme jeho ceny
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Po tom čo dnes ceny oficiálne predstavila Kia pre svoj elektromobil EV6, ozval sa aj jej sesterský Hyundai so slovenskými cenami modelu IONIQ 5. Ten bude od EV6 ale podstatne lacnejší, dôvodom pritom nie je len model s menšou batériou.

Zdroj | Hyundai

O Hyundai IONIQ 5 ste u nás toho mohli prečítať množstvo. Opakovať sa tak nebudeme a skočíme rovno na ceny pre náš malý slovenský trh.

Pozrite si

Hyundai IONIQ 5 je na svete! Má kufor aj vpredu a uživí i poľnú kuchyňu

Hyundai IONIQ 5 bude v predaji v mnohých verziách, a to nie len ako zadnokolka či štvorkolka, ale aj s rôznymi batériami a teda i motorizáciami. Navyše Hyundai pridáva tri rôzne stupne výbav a tak sa na trhu objaví až 7 rôznych verzií Hyundai IONIQ 5.

Základom sú tri stupne výbavy – Family, Style a Premium. Všetky obsahujú redukčnú prevodovkou s elektronickým ovládaním „Shift by Wire“, ohrev batérie v prípade nízkych teplôt okolia, systém rekuperácie s možnosťou ovládania jej úrovne páčkami pod volantom, možnosť voľby jazdného režimu či 10,5 kW trojfázovú palubnú nabíjačku.

Zdroj | Hyundai

IONIQ 5 ponúka vo všetkých úrovniach výbavy integrovanú navigáciu s 12,3-palcovým farebným displejom a službami Apple CarPlay, Android Auto, službami vzdialenej správy vozidla Bluelink a Live Services. Novinkou je aktualizácia mapových podkladov „over the air“ (OTA), ktorá je spolu so službami Bluelink a Live services počas prvých troch rokov zadarmo. Kým vo výbavách Family a Style je súčasťou audio sústavy vozidla 6 reproduktorov, výbava Premium obsahuje prémiový audiosystém BOSE a až 8 reproduktorov.

Vo výbave Premium je automaticky zahrnutá aj interiérová elektrická zásuvka Vehicle-to-load (V2L) s napätím 230 V pre nabíjanie externých zariadení s príkonom do 3,6 kW. Touto užitočnou funkciou je možné za 250 € vybaviť aj IONIQ 5 vo výbavách Family a Style.

Zdroj | Hyundai

Modely na našom trhu

Základná verzia IONIQ 5 FAMILY s 58 kWh batériou a 125 kW motorom vzadu bude v predaji s cenou 42 890 €, resp. 41 390 € po odpočítaní bonusu 1 500 €, ktorý Hyundai ponúka na všetky modely IONIQ 5.

Bonus ale platí len pri financovaní nákupu vozidla prostredníctvom produktov Výhodného financovania a zároveň využití benefitu Zimné pneumatiky alebo využitím benefitu Zimné pneumatiky v prípade platby v hotovosti.

Vyššia verzia FAMILY bude mať väčšiu, 72,6 kWh batériu a výkonnejší motor na zadnej náprave (160 kW). Jej cena začína na sume 45 890 €.

Model IONIQ 5 STYLE s 58 kWh batériou a taktiež 125 kW motorom poháňajúcim zadnú nápravu bude v predaji s cenou od 45 090 €.

Verzia STYLE s väčšou batériou s kapacitou 72,6 kWh a 160 kW motorom bude začínať na sume 48 090 €.

Top verzia STYLE s pohonom oboch náprav a výkonom 225 kW bude spriahnutá iba s 72,6 kWh batériou, pričom cena bude štartovať na sume 52 090 €.

Vrcholom ponuky budú verzie PREMIUM. Základná verzia bude iba s pohonom zadnej nápravy, ale s väčšou 72,6 kWh batériou a teda i 160 kW motorom. Cena bude začínať na 52 290 €.

Vrcholom, ktorý príde ale až neskôr bude verzia IONIQ 5 PREMIUM s pohonom všetkých 4 kolies, 72,6 kWh batériou a 225 kW výkonom za 56 290 €.

Zdroj | Hyundai

Prvé kusy Hynudai IONIQ 5 sa ale na Slovensku objavia až koncom leta, teda v septembri 2021, rovnako ako v prípade modelu Kia EV6.

Hyundai poskytuje na vozidlo 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na batériu platí záruka 8 rokov, resp. do 160-tisíc kilometrov.