Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Na Slovensku je prvá kinosála SUPERSCREEN so 128-kanálovým zvukom

Na Slovensku je prvá kinosála SUPERSCREEN so 128-kanálovým zvukom
Zdroj | Cinema City
Števo Porubský
Na Slovensku je prvá kinosála SUPERSCREEN so 128-kanálovým zvukom
Zdroj | Cinema City
Zdroj | Cinema City

Po 4DX kinosále sa v sieti Cinema City objavuje ďalšia novinka od Cineworldu – SUPERSCREEN. Ide o obriu kinosálu vybavenú Dolby Atmos zvukom.

https://www.youtube.com/watch?v=lu4M5SL6Em4

Výnimočnosť projekcie v kinosále SUPERSCREEN je založená na veľkom plátne, duálnej projekcii z dvoch výkonnejších 4K projektorov súčasne a 128-kanálovom zvuku Dolby Atmos. 128 kanálov pritom znamená 128 rôznych zvukov z množstva reproduktorov v celej kinosále.

SUPERSCREEN vyvinula spoločnosť Cineworld, ktorá prevádzkuje svoje multiplexy (Cineworld a Picture House) v Británii. Spoločne so Cinema City patrí do skupiny Cineworld Group a tvorí tak druhú najväčšiu sieť multikín v Európe. Technológia SUPERSCREEN vznikla ako doplnok k štandardným projekciám.

Zdroj | Cineworld

„Po Veľkej Británii sme na Slovensku druhou krajinou v Európe, ktorá prináša túto unikátnu technológiu. V neposlednej rade ponúka sála SUPERSCREEN aj pohodlnejšie sedenie v nových sedadlách väčších rozmerov,“ hovorí Robert Švec, marketingový manažér Cinema City pre Českú a Slovenskú republiku.

Kinosála SUPERSCREEN v Cinema City má 465 miest, no po novinárskej ukážke ale neodporúčame sadať si do najspodnejšieho, teda prvého radu. Plátno je obrovské, bolel by vás krk. Pri Pánovi prsteňov a podobných „krátkych“ filmoch sa tiež pripravte na prilepenie o koženkové sedačky. Tie sú ale aspoň väčšie a vcelku pohodlné.

Zdroj | Cinema City

Filmy v sále SUPERSCREEN sú spoplatnené sumou 9 €, resp. 7 € pre študentov, čo je o 2 € viac, ako bežná cena lístkov, no menej, ako za 4DX zážitok.

 

 

 

Zdroj