Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Na Slovensko dorazil TikTok Now, hlavný konkurent pre rastúci BeReal

Na Slovensko dorazil TikTok Now, hlavný konkurent pre rastúci BeReal
Zdroj | TikTok
Stanislav Vinc
Na Slovensko dorazil TikTok Now, hlavný konkurent pre rastúci BeReal
Zdroj | TikTok
Zdroj | TikTok

Sociálna sieť BeReal od začiatku roka vzbudzuje záujem a v posledných týždňoch začína získavať na popularite už aj na Slovensku. Deje sa tak ale práve v čase, kedy jej rastie už aj prvá konkurencia.

Po sociálnej sieti Instagram, ktorá sa funkcionalitu BeReal pokúša okopírovať špeciálnou nálepkou, prichádza s kópiou jej konceptu už aj TikTok. Ten po implementácii konceptu BeReal priamo do svojej hlavnej aplikácie prichádza so samostatnou aplikáciou, ktorú si odvčera možno stiahnuť už aj u nás.

Sociálna sieť BeReal sa štruktúrou podobá na sociálnu sieť Instagram a to v zmysle, že je primárne určená na zdieľanie fotografií. Háčik však spočíva v tom, že fotografie je na nej možné publikovať iba raz denne v jednom konkrétnom čase, na čo vás aplikácia upozorní notifikáciou. Po jej prijatí a otvorení máte iba niekoľko sekúnd na to, aby ste odfotili seba alebo to, čo práve robíte.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

NVIDIA ukázala grafické karty RTX 4090 a 4080. Sľubujú až štvornásobný výkon

Silnou stránkou BeReal je, že používateľom ponúka obsah, ktorý nebol vytvorený umelo či už špeciálnym fotením/točením alebo dodatočnou digitálnou úpravou a starostlivým vymýšľaním popisov. Tvorená je naopak fotografiami, ktoré vznikli spontánne, bez prípravy a teda bez pretvárky.

TikTok Now

TikTok priniesol vlastnú kópiu tohto konceptu do svojej rovnomennej aplikácie začiatkom tohto mesiaca pod názvom TikTok Now. Využiť ju však doteraz mohli iba používatelia v Spojených štátoch. Tento lokálny test sa spoločnosti zjavne osvedčil a to zjavne natoľko, že z tejto funkcie urobila samostatnú aplikáciu.

TikTok Now je aktuálne dostupný vo forme aplikácie primárne pre iOS a na vybraných trhoch aj pre Android. V Spojených štátoch je aj naďalej implementovaný priamo do hlavnej aplikácie TikTok.

Zdroj | TikTok

S hlavnou aplikáciou zdieľa TikTok Now aj samotné používateľské účty. Po prihlásení sa vám tak do novej aplikácie prenesú aj vaši priatelia, s ktorými môžete automaticky zdieľať fotografie. Aplikácia si však od vás šikovne vypýta aj prístup ku kontaktom, aby vás spojila s ďalšími priateľmi a to aj v prípade, že ste to už hlavnej aplikácii TikTok zamietli.

Okrem Slovenska je TikTok Now aktuálne pre iOS dostupná aj v Alžírsku, Azerbajdžane, Bahrajne, Belgicku, Bulharsku, Dominikánskej republike, Rumunsku, Dánsku, Egypte, Fínsku, Ghane, Grécku, Guatemale, Holandsku, Indonézii, Izraeli, Juhoafrickej republike, Kambodži, Katare, Libanone, Malajzii, Maroku, Mexiku, Nemecku, Nigérii , Novom Zélande, Pakistane, Poľsku, Rakúsku, Taliansku, Thajsku, Vietname, Írsku, Českej republike, Španielsku, Švajčiarsku, Švédsku a Mjanmarsku. Na Android si je aktuálne aplikáciu možné stiahnuť iba na Bermudách.

Zdroj