Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Na Netflixe pribudne nové predplatné s reklamami. Príde o kľúčovú funkciu

Na Netflixe pribudne nové predplatné s reklamami. Príde o kľúčovú funkciu
Zdroj | Alexander Shatov
Tomáš Šmidák
Na Netflixe pribudne nové predplatné s reklamami. Príde o kľúčovú funkciu
Zdroj | Alexander Shatov
Zdroj | Alexander Shatov

Netflixu sa v poslednej dobe veľmi nedarí. Aj napriek tomu, že stále ide o najväčšiu video streamovaciu službu, za Q2 2022 stratila globálne viac ako 1 milión predplatiteľov. Dôvodom je zvýšenie cien predplatného, stále narastajúce zdieľanie hesiel medzi používateľmi a tiež odchod platformy z Ruska, ktorý sám o sebe zapríčinil stratu približne 700 000 predplatiteľov.

Nižšie čísla predplatiteľov, rovná sa nižšie zisky. Spoločnosť preto oznámila, že pracuje na novej verzii predplatného, ktorá by bola dostupnejšia, no zároveň by mala v sebe integrované reklamy. Tie samozrejme nebude možné preskočiť, čo sa dalo čakať, nakoľko zobrazenie reklamy je to, čo bude Netflixu generovať príjem.

Zdroj | Sayan Ghosh
Obsah pokračuje pod reklamou

Horšie však je, že títo predplatitelia nebudú mať možnosť sťahovať obsah a pozerať ho offline, čo je jedna z hlavných výhod platformy. Ide o logický krok, ktorý by mal odlíšiť drahšie predplatné od lacnejšieho. Dôvodom by však nemala byť len finančná stránka veci. Urobiť predplatné s reklamami tak aby fungovalo aj v offline režime je technicky náročné, nakoľko reklamy budú personalizované a závislé od algoritmov a online databáz.

Ani platformy Hulu alebo Peackock, ktoré podobným predplatným disponujú už dlhšiu dobu, neponúkajú možnosť offline sťahovania. Netflix je navyše v tomto nováčikom a spolupracuje pri vývoji s reklamných nástrojov s Microsoftom. Ak ten nebude mať prostriedky na to aby sprístupnil offline sťahovanie, možno táto funkcia nebude prístupná vôbec.

Netflix plánuje spustiť nový plán na začiatku roka 2023. Cena predplatného zatiaľ nie je známa.

Zdroj