Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Na HBO Max dorazil Navalny, film o najznámejšom ruskom opozičnom politikovi

Na HBO Max dorazil Navalny, film o najznámejšom ruskom opozičnom politikovi
Zdroj | CNN
Michal Spiegel
Na HBO Max dorazil Navalny, film o najznámejšom ruskom opozičnom politikovi
Zdroj | CNN
Zdroj | CNN

Alexej Navalnyj je najznámejší ruský opozičný politik. Bol niekoľkokrát zatknutý, otrávený a posledné roky sedí vo väzení. Na HBO Max si od dnes môžete pozrieť dokument o tejto výnimočnej postave z ruskej politickej scény.

Režisér Daniel Roher očami neviditeľného pozorovateľa sleduje život bojovníka s korupciou a lídra ruskej vládnej opozície. Ten v auguste 2020 prežil pokus o atentát, kedy bol otrávený nervovo paralytickou látkou.

Počas niekoľkomesačnej rekonvalescencie Navalnyj odhalil šokujúce skutočnosti o plánoch na jeho likvidáciu a rozhodol sa vrátiť domov. Aj keď tým bola ohrozená jeho osobná bezpečnosť, Navalnyj sa 17. januára 2021 rozhodol vrátiť do Ruska, kde bol zatknutý okamžite po tom, čo s ním lietadlo v Moskve pristálo.

Pozrite si

Hekeri opäť prenikli do ruských televízií, priamo počas Putinovho prejavu

Sme radi, že máme možnosť predstaviť svetu Alexejov strhujúci príbeh,“ povedala Courtney Sexton, viceprezidentka spoločnosti CNN Films. „Vďaka neopakovateľnej príležitosti byť s Alexejom v priamom kontakte pre nás Daniel so svojim tímom vytvoril majstrovský, surový, dych vyrážajúci thriller.

Režisér Daniel Roher opísal svoju prácu na projekte: „Bola to jedinečná životná skúsenosť, keď sa nám doslova pred očami odohrávali dejiny. Som spoločnostiam CNN Films a HBO Max veľmi vďačný za ich neochvejnú podporu a odhodlanie sprostredkovať divákom neuveriteľný príbeh jedného muža a jeho boja proti autoritárskemu režimu.

Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o politike v Rusku a o tom ako funguje dátová investigatíva, nenechajte si túto dokumentárnu novinku ujsť.