Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako sa začať hýbať? Pomôcť vám môžu aj tieto appky a technológie

Ako sa začať hýbať? Pomôcť vám môžu aj tieto appky a technológie
Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Ako sa začať hýbať? Pomôcť vám môžu aj tieto appky a technológie
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Vedeli ste, že 10. mája pripadá na Svetový deň „Pohybom k zdraviu“? Pokiaľ sa práve snažíte začať žiť o niečo zdravšie, do vašej každodennej rutiny by ste mali určite zakomponovať aspoň pár minút pohybu. To sa samozrejme ľahšie hovorí, ako vykonáva, no pomocou týchto aplikácií a technológií sa aj namáhavé cvičenie môže zmeniť na zábavu.

WHO na Svetovom zdravotníckom zhromaždení v máji 2002 zaradila do svojho kalendára nový svetový deň. Iniciatíva odráža obavy členských štátov WHO z narastajúceho počtu chronických ochorení spôsobených nesprávnou výživou ako i nedostatkom pohybu.

Za 20 rokov sa tieto obavy naplnili. Nezdravo sa stravujeme a pohyb pre veľa z nás nepatrí medzi top aktivity. Aj preto sa téme zdravia, napriek tomu, že sme technologický portál, pravidelne venujeme. Pravdaže, teraz tým nemyslíme naše prehľady o smarthodinkách a fitness náramkoch, i keď ide o veľmi užitočné gadgety, ktoré okrem monitorovania zdravia dokážu perfektne motivovať.

Zdroj | Alexej W. Pliešovský

Tým, ktorí majú sedavé zamestnanie, bol určený seriál Zdravie v kancli. V šiestich častiach sme sa postupne venovali krčnej chrbtici, driekovej – lumbálnej chrbtici, hrudnej chrbtici, syndrómu karpálneho tunela či problematike červených a unavených očí.

Pozrite si

ZDRAVIE V KANCLI | Daň za naše pohodlie raz budeme musieť zaplatiť

Z aplikácií, ktoré vám pomôžu hýbať sa môžeme odporučiť napríklad Strava (Android,iOS), Nike Training Club (Android, iOS), Endomondo (AndroidiOS), alebo 7 Minute Workout (AndroidiOS). Zaujímavá je appka C25K. Je to skratka z „Couch to 5K“, teda „z gauča na 5 kilometrov“. Ide o tréningový bežecký program, ktorý vás postupne prevedie od krátkych behov s dlhými prestávkami medzi nimi, až po nepretržitý beh na vzdialenosť piatich kilometrov. Aj táto aplikácia je k dispozícii pre Android a iOS.

Zdroj | Pixabay

Ak ide šport mimo vás, ale máte radi hudbu, prečo nespojiť tieto dve veci dohromady a nezatancovať si? Stiahnuť si môžete mobilnú hru Just Dance Now. Verte, že vďaka nej spálite kvantum kalórií (AndroidiOS).

Jedna vec je niečo chcieť druhá vydržať v odhodlaní a splniť svoje predsavzatia. Využiť môžete appku Streaks (iOS) alebo Loop – Habit Tracker (Android).

Zdroj | Apple

Ako vidíte, možností je viacero, na prvom mieste je však vaša chuť a snaha niečo zmeniť. Riešenie sa nájde. Ak sa dnes nad sebou zamyslíte a zvážite, či je vo vašom živote dostatok pohybu, alebo máte rezervy, svetový deň Pohybom ku zdraviu splnil svoj cieľ.