Reklama

MWC 2015 | Visa Europe má cloudové riešenie, ktoré už používajú aj naše banky

Marek Šimunek

Visa Europe na tohtoročnej výstave MWC 2015 predviedla spoločne s niekoľkými členskými bankami z celej Európy fungujúce cloudové riešenie aplikácií mobilných platieb. Platobné karty s NFC čipom sú už pomerne bežné aj u nás doma na Slovensku, platby pomocou smartfónu a technológie NFC je však stále pomerne málo rozšírená.

Visa Europe Cloudové platby

Bezkontaktné platby pomocou smartfónu má na starosti technológia HCE (Host Card Emulation), kedy sú údaje o karte uložené v zabezpečenej časti NFC čipu. Táto technológia je súčasťou nového operačného systému Android Lollipop. Používateľ tak môže za tovar zaplatiť pomocou priloženia telefónu k terminálu a potvrdením platby PIN kódom. Visa Europe tvrdí, že záujem o značkové platobné aplikácie pre zákazníkov so smartfónmi s operačným systémom Android stále rastie.

Visa Europe Cloudové platby

POZRITE SI
MWC 2015 | Google Android Pay – viac ako peňaženka
5 dôvodov, prečo Apple Pay uspeje

Práve preto sa spoločnosť rozhodla do špecifikácií svojich cloudových služieb zahrnúť aj HCE technológiu. V súčasnosti už funguje sedem projektov v piatich krajinách kde Visa Europe pôsobí a okrem Talianska, Španielska, Poľska a Turecka funguje toto riešenie aj na Slovensku. Visa sa vyjadrila, že do konca roka 2015 by v obchode Google Play malo svoje značkové bankové aplikácie uviesť viac ako 30 bánk. Visa takto ponúka bankám jednoduchú možnosť ako klientom priniesť bezkontaktné platby pomocou smartfónu s technológiou NFC a Android zariadenia s najnovšou verziou operačného systému.

Visa Europe Cloudové platby

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Visa Europe

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.