Reklama

MWC 2015 | BlackBerry Leap nemá hardvérovú klávesnicu, ale aspoň obrí displej

Števo Porubský

BlackBerry Leap

Mobile World Congress 2015 v španielskej Barcelone si nenechala ujsť ani kanadská spoločnosť BlackBerry. Tá nepredstavila žiadny exotický kúsok, ako napríklad model Passport, no svojim spôsobom novinka exotom je. Neponúkne totiž klasickú hardvérovú klávesnicu, ako mnoho jeho súrodencov. Namiesto nej BlackBarry použilo veľký 5-palcový displej, no len s rozlíšením 720 x 1 280 px (295 PPI). Jemnosť okolo 300 PPI je však dostatočná, pričom HD displej má menšiu spotrebu. Aj vďaka nemu tak BlackBerry nemusí klamať, ak tvrdí, že 2 800 mAh batéria zvládne 25 hodín „heavy use“, teda stáleho fungovania.

Novinka pracuje na staršom 2-jadrovom procesore Snapdragon S4 Plus s taktom 1,5 GHz a na rýchle a správne fungovanie BlackBerry OS 10 využíva 2 GB pamäť RAM a grafiku Adreno 305. 16 GB internú pamäť si môžete rozšíriť microSDXC kartou do 128 GB. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx, Full HD video a LED blesk. Webkamera má 2 Mpx rozlíšenie a HD video na videohovory. Vo výbave nechýbajú GPRS-LTE Cat4 (150/50 Mbit/s) štandardy pre pripojenie do siete operátora, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 či GPS moduly. O NFC výrobca mlčí.

Operačným systémom je spomínaný BlackBerry OS 10 vo verzii 10.3.1. Obsahuje množstvo užitočných aplikácií, vrátane BlackBerry Hubu pre zjednotenie komunikačných kanálov či hlasovú asistentku BlackBerry Assistant, ale aj vysokú mieru bezpečnosti. BlackBerry OS 10 má možnosť inštalácie Android aplikácií, takže skrátka neprídu ani verní používatelia Androidu. Novinka má rozmery 144 x 73 x 9,5 mm a hmotnosť až 170 gramov. Hoci je Leap slabšie vybaveným smartfónom, určite poteší svojou cenou, ktorá by sa mala pohybovať okolo sumy 250 €.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: BlackBerry

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.