Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

MWC 2015 | AVG vraví – zbohom, nehanebnosť drzých fotografov...

MWC 2015 | AVG vraví – zbohom, nehanebnosť drzých fotografov...
Terézia Miková
MWC 2015 | AVG vraví – zbohom, nehanebnosť drzých fotografov...

Spoločnosť AVG sme doposiaľ mohli poznať ako tých, ktorý digitálnej spoločnosti ponúkali aj bezplatnú ochranu dátového súkromia v podobe antivírusového programu. Na tohtoročnom Mobile World Congress sa AVG predstavilo s niečím, čo presahuje ich digitálne ponímanie osobnej ochrany. Povedzme, že sa chcú viac priblížiť k osobnej ochrane. To sa im podarilo v podobe konceptu okuliarov na rozpoznávanie tváre, ktoré sťažujú digitálnym zlodejom a drzým paparazzom ukradnúť fotografiu vašej tváre.

AVG glasses

ODPORÚČAME VÁM: Zahraničným galériám a múzeám sa nepáčia selfie stick. Vraj obmedzujú osobný priestor.

AVG glasses

Aby sťažili, resp. znemožnili prácu detekčných softvérov na tvár, okuliare majú rad infračervených LED diód, ktoré sú viditeľné iba pre fotoaparáty. Ak vás niekto napriek vášmu odmietavému postoju odfotí, jeho fotografia bude stáť za nič. Infračervené LED diódy sú umiestnené totiž okolo očí a nosa, čiže v oblastiach, ktoré sú najdôležitejšie pre rozpoznanie tváre. V takomto prípade nastane reakcia, pri ktorej vznikne preexponovaná fotografia, práve v oblasti tváre. Nesprávnu expozíciu má za následok aj použitie reflexného materiálu na ráme okuliarov, ktorý odráža svetlo blesku späť do objektívu fotoaparátu.

AVG glasses

TIP: Čím najviac ubližujete svojmu smartfónu? Najobľúbenejšími aplikáciami!

Nepadla zatiaľ ani len zmienka, že by AVG chcelo tento koncept okuliarov dať do výroby. Uvidíme, aké budú nasledujúce kroky v tejto oblasti. Veríme však, že ak sa AVG rozhodne tento produkt sériovo vyrábať, že bude vyzerať oveľa jemnejšie a štýlovejšie.

AVG glasses

NEPREHLIADNITE: AVG nám prináša niekoľko rád, ako byť v bezpečí aj na Facebooku!

Myslíte si, že by bol takýto druh okuliarov medzi ľuďmi využiteľný? Nemyslíte si, že ho môžu využívať  napr. iba známe osobnosti, ktoré sú pod tlakom mediálnych fotografov? Aký úžitok by podľa vás mohol mať z takýchto okuliarov bežný človek?

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: AVG