Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Musk chudobnie. Koľko „twitterov“ ho položí na kolená?

Musk chudobnie. Koľko „twitterov“ ho položí na kolená?
Zdroj | Steve Nesius/Reuters
Richard Pliešovský
Musk chudobnie. Koľko „twitterov“ ho položí na kolená?
Zdroj | Steve Nesius/Reuters
Zdroj | Steve Nesius/Reuters

Najbohatší muž planéty nemusí byť nevyhnutne najmúdrejší, najrozhľadenejší a najcharakternejší. Stačí byť na správnom mieste v správny čas, ísť si za svojim a nehľadieť na ostatných. Elon Musk nám tento rok v priamom prenose ukazuje, čo s človekom urobí sláva a predošlé úspechy. Nevyhnutne musí raz naraziť.

Zdá sa, že Achilovou päťou je v jeho prípade Twitter. Na Slovensku nie je príliš používaný, ale pre celý vyspelý svet to bola užitočná sociálna sieť prinášajúca množstvo informácií. Musk z nej dokázal za pár mesiacov urobiť outsidera, pričom sám na chvíľu prišiel o titul najbohatšieho muža planéty.

Prudký pokles hodnoty Tesly spôsobil, že Muska predbehol generálny riaditeľ Bernard Arnault. Meno vám možno nič nehovorí, ale určite poznáte značku, ktorej šéfuje, je ňou Louis Vuitton. Dnes je opäť na prvom mieste Musk, nasleduje ho Bernard Arnault, Gautam Adani, Jeff Bezos, Warren Buffett a Bill Gates.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zoznam miliardárov ukazuje Forbes v reálnom čase. K dnešnému dňu vyzerá rebríček takto:

menočistá hodnota ($)zdrojkrajina
1.Elon Musk188,7 miliardyTesla, SpaceXUSA
2.Bernard Arnault s rodinou186,4 miliardyLVMHFrancúzsko
3.Gautam Adani134,1 miliardyinfraštruktúraIndia
4.Jeff Bezos112,3 miliardyAmazonUSA
5.Warren Buffett106,3 miliardyBerkshire HathawayUSA
6.Bill Gates105,5 miliardyMicrosoftUSA
7.Larry Ellison102,9 miliardyOracleUSA
8.Mukesh Ambani92,4 miliardyrôzneIndia
9.Carlos Slim Helu s rodinou81,5 miliardytelekomunikácieMexiko
10.Larry Page80,8 miliardyGoogleUSA

Ako vidíte, na prvých miestach chýba na Slovensku nesmierne „obľúbený“ Soros. Ktovie, možno o pár rokov budeme často brať do úst práve Elona Muska.

Pozrite si

Elon Musk sa vyhráža. Bude „Tesla mobil“ konkurenciou pre Apple?

Muskov pozvoľný pád začal krátko po tom, ako oznámil svoj plán na odkúpenie Twitteru. Trh reagoval rýchlo, akcie Tesly klesli od začiatku roku o 47 %. Muskov majetok istú dobu prevyšoval 200 miliárd dolárov, dnes je to oveľa menej. Za Twitter zaplatil 44 miliárd dolárov, no od apríla kleslo jeho imanie o 79 miliárd dolárov. Ak si k tomu pripočítame takmer polovičný prepad hodnoty Tesly, tak Muska jeho najnovšia hračka vyšila poriadne draho.

Najhoršie na tom je, že Twitter svojimi „atómovkami“ ženie do záhuby. Vyhadzuje zamestnancov, zvyšuje ceny za predplatné, vyhráža sa reklamným partnerom (Apple, Google), cez všeľudové hlasovanie vzal naspäť konšpirátorov, xenofóbov a iných podivínov. Okrem toho na neho čaká žaloba investorov Tesly, pretože aj keď z Tesly berie plný plat, čo je v Muskovom prípade balík odmien v hodnote 56 miliárd dolárov za 4 roky, automobilke sa nevenuje naplno.

Jeden Twitter z Muska žobráka neurobí, ale stačí niekoľko podobne bláznivých, zbytočných krokov a môže sa v rebríčku Forbes prepadnúť poriadne hlboko.

Zdroj