Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

MSI Stealth GS77 sa bude chladiť tekutým kovom, pripravený je aj na metaverzum

MSI Stealth GS77 sa bude chladiť tekutým kovom, pripravený je aj na metaverzum
Zdroj | MSI
Stanislav Vinc
MSI Stealth GS77 sa bude chladiť tekutým kovom, pripravený je aj na metaverzum
Zdroj | MSI
Zdroj | MSI

Technologická výstava CES 2022 so sebou priniesla aj očakávanú nálož herného hardvéru od nových grafických kariet a procesorov, až po počítače a notebooky postavené na nich. MSI Stealth GS77 z tohto nekonečného zástupu vyčnieva vďaka unikátnemu chladeniu, ale aj zaujímavým parametrom.

Opäť o niečo výkonnejší, pevnejší a krajší… MSI aktualizovalo svoje herné notebooky GS66 a GS77, ktoré dostali do vienka nový hardvér, ako aj vylepšené kovové šasi obohatené o nový pánt vyrobený zo zliatiny zinku. MSI ale poteší aj tých, ktorí na herných notebookoch aj pracujú a to väčším trackpadom a novou klávesnicou, ktorá má poskytovať vyšší komfort.

Zdroj | MSI

Oba modely budú vybavené 12. generáciou procesorov Intel Core i9, ako aj celým radom grafických kariet z rodiny NVIDIA GeForce RTX od modelu RTX 3060 až po RTX 3080 Ti. Dostupné budú v celkovo 10 kombináciách, ktorých dostupnosť sa bude na jednotlivých trhoch líšiť.

Pozrite si

ROG Flow Z13 – najvýkonnejší herný tablet, aj s podporou externej grafiky

Zaujímavosťou je, že všetky konfigurácie (vrátane iných modelov), ktoré budú mať vo výbave minimálne procesor Intel Core i7 a grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 3070, budú vybavené nálepkou „Meta-Ready“. Ako už asi tušíte, ide o nálepku označujúcu, že daný počítač je plne pripravený na metaverzum.

Zdroj | MSI

Aké metaverzum a prečo práve tento hardvér? Ťažko povedať, nakoľko v súčasnosti ide skôr iba o koncept, než reálne dostupnú „službu“. Táto nálepka však v podstate iba nahrádza označenie „VR Ready“ pre počítače výkonnostne pripravené na používanie virtuálnej reality.

Pozrite si

Lenovo ThinkPad série Z spojí AMD procesory s OLED displejmi

Model MSI Stealth GS77 vybavený procesorom Intel Core i9 však bude vyčnievať z ponuky nielen touto nálepkou, ale aj novou chladiacou technológiou. MSI doň totiž umiestnilo kovovú vložku, ktorá sa po dosiahnutí teploty 58 stupňov Celzia roztopí, čím efektívne vyplní priestor medzi procesorom a chladičom. Takzvaný „Phase Change Liquid Metal Pad“ údajne dokáže zvýšiť výkon hardvéru až o 10 %.

Nové modely budú na vybraných trhoch dostupné od 1. februára 2022. Model Stealth G77 za cenu od 1 799 dolárov, ktorá sa dokáže v prípade najvyššej konfigurácie vyšplhať až na 4 199 dolárov. Model Stealth GS66 začína na cene 2 499 dolárov a končí pri znesiteľnejších 3 499 dolároch.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj