Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

MSI naskakuje na certifikáciu Intel Evo, s novinkami mieri aj do firiem

MSI naskakuje na certifikáciu Intel Evo, s novinkami mieri aj do firiem
Zdroj | MSI
Stanislav Vinc
MSI naskakuje na certifikáciu Intel Evo, s novinkami mieri aj do firiem
Zdroj | MSI
Zdroj | MSI

Spoločnosť MSI predstavila niekoľko nových počítačov zo sérií Stealth, Prestige, Summit a Modern, s ktorými prechádza na novú, 11. generáciu procesorov Intel Core. S modelom Prestige 14 Evo zároveň medzi prvými spĺňa novú certifikáciu Intel Evo.

Spoločnosť MSI je primárne spájaná s hernými zariadeniami, no tento imidž sa v najbližšej dobe pokúsi obrátiť. S uvedením novej série zariadení pre prácu a produktivitu mení aj svoje logo, ktoré je priamo stvorené pre elegantné, pracovne zamerané notebooky.

Zdroj | MSI

Vlajkovou loďou medzi pracovnými notebookmi v novom portfóliu spoločnosti by mal byť model Prestige 14 Evo, ktorý samozrejme stavia na nových procesoroch Intel Core s kódovým označením Tiger Lake až po sériu i7. Na prácu ponúkne 14“ Full HD displej s obnovovacou frekvenciou 60 Hz, pričom mu po stránke konektivity nechýba podpora Wi-Fi 6 a prítomnosť dvoch portov Thunderbolt 4.

Zdroj | MSI

Certifikáciu Intel Evo si nový notebook vyslúžil aj 12-hodinovou výdržou batérie s možnosťou jej nabitia na ďalšiu hodinu a pól už po 15 minútach na nabíjačke. Notebook váži iba 1,28 kilogramu a dostupný bude spolu s modelmi zo série Summit aj v niekoľkých štýlových farbách.

Zdroj | MSI

Okrem verzie Evo bude MSI v rámci série Prestige ponúkať aj modely Prestige 14 a Prestige 15, v ktorých už figurujú aj dedikované grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1650 Max-Q a NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Max-Q. Spolu s nimi ponúknu tieto modely v najvyšších konfiguráciách už aj 14“ a 15,6“ displeje s 4K UHD rozlíšením a 100 % pokrytým farebného spektra Adobe RGB.

Zdroj | MSI

Podobne vybavená je aj štvorica notebookov zo série Summit, ktorá zahŕňa modely Summit E15, E14, B15 a B14. Prvé dva spomínané modely budú dostupné aj s grafickou kartou GeForce GTX 1650 Ti a dotykovými 4K UHD displejmi. Na výber však budú spolu s modelmi B15 a B14 aj konfigurácie s nedotykovými 14“ a 15,6“ Full HD obrazovkami.

Zdroj | MSI

Do biznisu mieri MSI so sériou Modern, v ktorej ponúka 14 a 15“ modely s prakticky identickou výbavou. Procesory Intel Core až do série i7 v nich doplní dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce MX450. Dostupné budú iba s Full HD displejmi.

Zdroj | MSI

Pre hráčov si MSI pripravilo model Stealth 15M, ktorý dopĺňa najnovšie procesory o grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2060 Max-Q (6 GB GDDR6). Tá bude zobrazovať obsah na 15,6“ Full HD displeji s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Na pomery herných notebookov je nový MSI Stealth 15M pomerne ľahký, vážiť má iba 1,69 kilogramu. Do predaja zamieri v priebehu budúceho mesiaca s cenou od 1 549 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj