Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola vytasila svoje dve tajné novinky moto g62 5G a g42

Motorola vytasila svoje dve tajné novinky moto g62 5G a g42
Zdroj | Motorola
Richard Pliešovský
Motorola vytasila svoje dve tajné novinky moto g62 5G a g42
Zdroj | Motorola
Zdroj | Motorola

Je až neuveriteľné, čo dokáže pokrok. Stredná trieda dnes ponúka funkcie, ktoré sme prednedávnom obdivovali u vlajkových lodí. Najnovším dôkazom sú dve novinky od Motoroly, smartfóny moto g62 5G a moto g42. Pozrite sa s čím prichádzajú na trh.

Ako naznačuje názov, výššia rada ponúka aj 5G konektivitu, základný model je vybavený len 4G. G62 má o 0,1″ väčší displej a výkonnejší procesor. Ostatné parametre sú podobné, alebo úplne rovnaké. Moto g62 5G a moto g42 majú najnovší Android 12.

Zdroj | Motorola

Motorola moto g62 5G

Moto g62 5G má 6,5″ FHD+ displej s obnovovaciou frekvenciou 120 H, ktorá umožňuje hladké skrolovanie, či sa už pohybujete v aplikáciách, hrách alebo na webstránkach.

Hlavný fotoaparát má 50 Mpx snímač, dopĺňa ho ultraširokouhlý 8 Mpx a 2 Mpx Macro Vision objektív. Novinka dokáže zaznamenávať dve rôzne perspektívy súčasne s režimom Dual Capture. Vpredu sa nachádza 16 Mpx selfie kamera so zabudovanou funkciou Face Beauty Video.

Zdroj | Motorola

Moto g62 5G poháňa čipset Snapdragon 480+ 5G, ktorý sa má postarať o dostatok výkonu. Batéria je s kapacitou 5 000 mAh, podporuje rýchlonabíjanie. Priestorový zvuk zabezpečí technológia Dolby Atmos.

Bežné smartfóny od Motoroly sú chránené systémom ThinkShield, moto g62 5G je k dispozícii aj v biznis edícii s certifikáciou Android Enterprise Recommended. Nároční zákazníci dostanú väčšiu ochranu s ďalšími softvérovými a bezpečnostnými aktualizáciami počas 4 rokov a certifikáciami na vládnej úrovni.

Moto g62 5G príde do Európy v najbližších týždňoch, cena bude začínať od 249 eur.

Pozrite si

Motorola Edge X30 je prvý smartfón so Snapdragon 8 Gen 1

Motorola moto g42

Zdroj | Motorola

Moto g42 má 6,4″ OLED displej, priestorový zvuk vylepšuje Dolby Atmos a dva reproduktory. Novinku poháňa Snapdragon 680. Aj v tomto prípade má batéria 5 000 mAh, nabíjanie urýchli technológia TurboPower.

Vzadu sa nachádza trojitý fotoaparát. Hlavný má 50 Mpx snímač s technológiou Quad Pixel, sekunduje mu 118° ultraširokouhlý objektív s 8 Mpx snímačom a špeciálna kamera Macro Vision. Nechýba režim nočného videnia.

Moto g42 sa začne predávať v najbližších týždňoch, cena bude začínať na od 209 eur.

Motorola predstavila svoje „hity“. Ich sila je v dobre namiešanom mixe pomeru cena / výkon. Značka sa nenaháňa za extra funkciami, ktoré sa bežnému používateľovi zlejú dohromady a za týždeň na ne zabudne. Na predražené delá je tu výrobcov viac než dosť, Motorola priniesla dva smartfóny – jeden s podporou 5G, druhý je určený tým, ktorí najbližšie roky novú sieť nevyužijú. Zaplatiť 200 eur za takýto model je u nášho pohľadu dobrá ponuka.