Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola vydáva nové modely do série moto G. Zameriava sa na bezpečnosť a rodinu

Motorola vydáva nové modely do série moto G. Zameriava sa na bezpečnosť a rodinu
Zdroj | Motorola
Michal Sobek
Motorola vydáva nové modely do série moto G. Zameriava sa na bezpečnosť a rodinu
Zdroj | Motorola
Zdroj | Motorola

Spoločnosť Motorola opäť vydáva nové modely do rodiny moto G. Séria tak bude obsahovať novú štvoricu zariadení s názvami moto g73 5G, g53 5G, g23 a g13. Čím dokážu modely oproti konkurencii zaujať?

Najskôr sa pozrieme na najvybavenejší model moto g73 5G. Dizajnovo pokračuje v zabehnutej línii moto zariadení. Má rozmery 161,42 x 73,84 x 8,29 a hmotnosť 181 gramov, čiže patrí medzi tie ľahšie zariadenia, čo má na starosti aj použitý plast na zadnej strane.

Vpredu je 6,5-palcový IPS displej s Full HD rozlíšením a 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Okraje okolo displeja sú pomerne malé a displej zaberá 86 % prednej plochy. V priestrele sa nachádza 16-megapixelová selfie kamera.

Obsah pokračuje pod reklamou

O výkon sa stará procesor MediaTek Dimensity 930 s podporou 5G sietí. Sekunduje mu 8 GB RAM a 128-gigabajtové úložisko s podporou pamäťových kariet. Výhodou je tiež najnovší Android 13 s podarenou nadstavbou My UX.

Zadná strana obsahuje dva fotoaparáty v zložení hlavný 50-megapixelový fotoaparát a 8-megapixelový ultraširokouhlý fotoaparát s automatickým zaostrovaním, čiže ho je možné použiť aj na makro zábery. Sklamaním je natáčanie videa len vo Full HD kvalite pri 60 fps.

Potešia aj stereo reproduktory s technológiou Dolby Atmos. Na tele dokonca nájdeme ešte audio konektor. Okrem toho má smartfón podporu pre dvojpásmové Wi-Fi, Bluetooth 5.3 a NFC. Batéria má kapacitu 5 000 mAh a podporuje rýchle 30-wattové drôtové nabíjanie.

Motorola moto g53 5G má tiež veľmi podobné rozmery, pretože taktiež disponuje 6,5-palcovým IPS displejom so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. O výkon sa v tomto prípade postará procesor Qualcomm Snapdragon 480+ s podporou 5G, pričom mu dopomáha minimálne 4 GB RAM a 64-gigabajtové úložisko s podporou pamäťových kariet.

Zdroj | Motorola

Na zadnej strane nachádzame modul s dvojicou fotoaparátov. Ten hlavný má rozlíšenie 50 Mpx a ten druhý je len 2-megapixelový snímač na fotenie makro záberov. Video natočíte v maximálne full HD kvalite pri 30 fps.

Opäť tu nájdeme Wi-Fi, Bluetooth 5.1, NFC, audio konektor aj stereo reproduktory. Batéria s kapacitou 5 000 mAh disponuje 18-wattovým drôtovým nabíjaním. K dispozícii je Android 13 s nadstavbou My UX.

Čo majú tieto modely spoločné? Motorola totiž do nich implementovala Thinkshield, čo je ďalšia vrstva zabezpečenia a zvyšuje ochranu na každej jeho úrovni. Spolu s tým prichádza aj nová aplikácia Moto Secure.

Zdroj | Motorola

Je to cieľové miesto pre všetky dôležité funkcie zabezpečenia a ochrany súkromia v smartfóne. Môžete tam spravovať zabezpečenie siete, ovládanie povolenia aplikácií a dokonca aj vytvorenie tajného priečinka pre najcitlivejšie údaje.

Motorola pridala aj ďalšiu aplikáciu s názvom Family Space, ktorá je vyhradeným a bezpečným priestorom v smartfóne, kde sa môžu deti učiť a hrať sa. Môžete nastaviť limity času stráveného pred obrazovkou, ovládať, ktoré aplikácie sú prístupné, a dokonca vytvoriť viacero profilov.

Okrem týchto dvoch smartfónov Motorola predstavila aj nižšie modely g23 a g13. Všetky zariadenia prídu na trh v najbližších týždňoch. Cena pre model moto g13 je určená na 179,99 eur, g23 sa bude predávať za 229,99 eur a dvojica drahších súrodencov vyjde na 249,99 a 299,99 eur.