Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola sa vrátila na Slovensko, pozrite si Moto Z2 Play a nové Moto Mods

Motorola sa vrátila na Slovensko, pozrite si Moto Z2 Play a nové Moto Mods
Roman Calík
Motorola sa vrátila na Slovensko, pozrite si Moto Z2 Play a nové Moto Mods

Motorola sa vo veľkom štýle vracia na Slovensko. Po tom, ako sa novinky Moto predávali pod značkov Lenovo, odteraz budú nové modely smartfónov dostupné ako zariadenia Moto. Horúcou novinkou je práve Moto Z2 Play.

Vo štvrtok 27. júla 2017 sa Audi centrum v Bratislave zmenilo na priestor, ktorému kraľovali smartfóny a novinky Motorola. Ikona sa totiž vrátila na Slovensko vo veľkom štýle. Ukázala novinku Moto Z2 Play a najnovšie príslušenstvo Moto Mods.

Ešte skôr, ako sme sa dočkali pompézneho predstavenia nového smartfónu a príslušenstva, zástupcovia značky nám ukázali úspechy za posledné obdobie. Na slovensku sa totiž v 2. štvrťroku 2017 predalo celkovo 47 788 smartfónov Lenovo, vrátane modelov Moto. Ide o historicky nejlepší štvrťrok spoločnosti od štartu predaja smartfónov na Slovensku!

K úspechu pomohli určite aj recenzie médií, medzi ktoré patrí aj TECHBOX. Na samotnej prezentácii bol citovaný i náš verdikt k modelu Lenovo Moto G5 Plus. Lenovo Moto G5 sa totiž na Slovensku od štartu predalo viac ako 9 000 ks. To je veľmi pekné číslo.

Pozrite si

Lenovo Moto G5 Plus uteká konkurencii na míle

Samozrejme všetci boli zvedaví najmä na nový smartfón Moto Z2 Play, nástupcu úspešného minuloročného modelu Lenovo Moto Z Play, ktorý prišiel s modelom Lenovo Moto Z aj s príslušenstvom Moto Mods – to je kompatibilné aj s novinkou. Uvedenia noviniek sa opäť chopil známy Marek Tóth, ktorého prezentácie patria k najlepším v našich končinách.

Nechýbali pekné modelky s Moto Z2 Play v rukách. Na trh prichádza novinka v dvoch farebných prevedeniach, a to čierna a bielo-zlatá za cenu 449 €, teda identickú akú mal predchodca.

A čím je smartfón Moto Z2 Play výnimočný? Predovšetkým je tenší a ľahší ako predchodca, hrúbka tela je teraz 5,99 mm (ak nepočítame vystupujúci fotoaparát) a hmotnosť je menšia o 20 gramov. Novinku sme už mali aj v rukách, môžete si pozrieť naše video z jej rozbalenia.

Pripomenieme aj hardvér. 8-jadrový procesor Snapdgragon 626 dopĺňa 4 GB RAM a 64 GB interný pamäť, čo sú na svoju triedu veľmi pekné čísla. Fantasticky vyzerá aj 5,5-palcový Super AMOLED displej s Full HD rozlíšením. Osobne nás teší aj použitie Android vo verzii 7.1.1. a to bez zbytočných nadstavieb.

Pozrite si

Rozbalili sme Lenovo Moto Z2 Play – bude sa vám páčiť!

Veľkým lákadlom novinky bude určite aj 12 Mpx fotoaparát s technológiou Dual Pixel a laserovým zaostrovaním. Poteší aj clonou f/1,7, a tak sa môžete tešiť na pekné fotografie aj v horšom svetle.

Výhodou Moto Z2 Play budú rozhodne aj prídavné moduly Moto Mods. Priamo v balení nájdete zadný Moto Mods kryt. K dispozícii bude i vylepšený JBL SoundBoost 2 Moto Mod za cenu 99 eur, ktorý sa do predaja dostane koncom augusta 2017.

Pozrite si

Lenovo Moto Z2 Play a nové Moto Mods – vyšší výkon pre viac zábavy

Dokúpiť si však môžete napríklad aj tenkú externú batériu s kapacitou 2 220 mAh za 49 €. Tento Moto Mod si môžete kúpiť už dnes.

Ak však „vyšťavujete“ váš smartfón na cestách častejšie, poteší vás Moto TurboPower Pack s kapacítou viac ako 3 500 mAh. Výhodou je, že má na tele vlastný USB-C port, takže ho viete nabíjať aj bez smartfónu. Navyše nechýbajú praktické diódy na tele informujúce o stave nabitia tohto Moto Mod. A cena? 65 €.

Ak patríte k nadšencom bezdrôtového nabíjania, budete si môcť smartfóny podporujúce Moto Mods vylepšiť aj o Moto Styl Shell Mod s bezdrôtovým nabíjaním. Za tento Moto Mod zaplatíte 45 € a bude dostupný koncom augusta.

Ako sa hovorí, to najlepšie na koniec. Moto Mod, ktorý si zamilujú najmä nadšenci hier príde aj na Slovensko. Volá sa Moto GamePad a príjemne prekvapí cenou 89 €. Na náš trh však príde až v septembri, takže si musíte počkať.

Pozrite si

Motorola Moto Gamepad – povinné príslušenstvo pre mobilných hráčov

V porovnaní s konkurenčnými produktmi na báze párovania cez Bluetooth pocítite rýchlu odozvu práve cez pripojenie pomocou konektorov, ktorými sa Moto Mods pripájajú k smartfónom Moto.

K dispozícii má byť až 180 hier, ktoré budú Gamepad podporovať. Na hranie môžete využiť okrem ovládacích dvojitých páčok aj D-pad či štyri akčné tlačidlá.

Zaujímavosťou je i to, že samotný Gamepad má zabudovanú 1 035 mAh batériu. Pozrite si naše dojmy z novinky aj na videu priamo z predstavenia.