Motorola Moto X4 prichádza na Slovensko za 389 eur

Štýlový Android smartfón s IP68 a vydareným duálnym fotoaparátom pod 400 eur. Taká je novinka Moto X4, ktorú si kúpite už od novembra aj na Slovensku.

recenziaMotorola moto x4 – funkčnosť sa snúbi s dizajnom

Včera sme sa zúčastnili veľkolepej prezentácie veľmi zaujímavého modelu v portfóliu Motorola. Slovenská premiéra modelu Moto X4, ktorý bol prvýkrát odhalený počas výstavy IFA 2017, bola skutočne zaujímavá. Dozvedeli sme sa totiž množstvo nových informácií o novinke, ktorá sa zaradila medzi sériu G a Z v ponuke Motorola.

Motorola Moto X4 príde na náš trh už 1. novembra 2017 a to v cene 389 eur. To je o 10 € menej v porovnaní s cenou komunikovanou v Berlíne. Ak plánujete kúpu štýlového smartfónu so slušnou výbavou, X4-ku by ste si určite mali ísť „ohmatať“.

Prvé čo vás na novinke zaujme je totiž dizajn a kvalita spracovania. Sklenené telo v prednej a zadnej časti so zrkadlovým efektom pôsobí totiž prémiovo. Zvyknúť si však budete musieť na časté čistenie smartfónu. Samozrejmosťou je NFC modul a modernejší USB-C konektor s možnosťou rýchleho nabíjania.

Zadnej časti dominuje duálny fotoaparát s netradičným, ale pútavým zapracovaním do tela novinky. Vzdialene pripomína lem objektívov ciferník hodiniek, naživo ide o vydarený dizajnový prvok. To čo vás však poteší sú parametre fotoaparátu, kde hlavný snímač ponúkne 12 Mpx rozlíšenie, DualPixel technológiu a clonu f/2,0. Druhý snímač je širokouhlý (120 stupňov) s rozlíšením 8 Mpx.

Prepnutie do širokouhlého režimu snímania je pritom možné priamo cez ikonu v ľavej spodnej časti displeja v režime fotoaparát. Sami sme počas prezentácie videli veľký rozdiel medzi „štandarnými“ fotografiami a širokouhlým záberom.

Pozrite siMotorola Moto X4 – odolnejšia stredná trieda s duálnym foťákom

To však nie je všetko. Dvojica fotoaparátov, podobne ako pri novinke Moto G5S Plus, umožní rozostriť pozadie. Rozostrenie si pritom môžete aj dodatočne upravovať. Úplnou novinkou je však režim snímania s označením Zvýraznená farba.

S ním si priamo počas fotografovania môžete vybrať farbu objektu, ktorý snímate, pričom jeho okolie bude čiernobiele. Je to veľmi efektné a umožní vám to vytvárať priam umelecké fotografie. Pozrite sa napríklad na fotografiu z trhu, kde autor Marek Tóth, nechal zvýraniť zelenú farbu paprík.

Fotoaparát umožní aj rozpoznávať objekty. Stačí ho nasmerovať napríklad na známu stavbu a ihneď sa môžete dostať k dodatočným informáciám nielen z Wikipedie. Nechýba aj snímanie čiarových kódov a vyhľadávanie informácií o produktoch online, alebo aj známa možnosť snímania vizitiek s uložením údajov priamo do kontaktov v smartfóne.

K dispozícii sú aj Moto Akcie, kde pribudla napríklad možnosť prihlásenia sa odtlačkom prsta na smartfóne na rôznych webových službách vo vašom počítači. Jednoducho si už nemusíte pamätať heslá, ale stačí priložiť prst na smartfón a vzdialene sa prihlásite do vašich účtov na spárovanom počítači. Táto funkcia sa nazýva Moto Key.

Novinkou je aj bezdrôtový audio systém, priamo v Moto X4 je totiž integrovaná možnosť prehrávať zvuk na 4 rôznych zariadeniach pripojených cez Bluetooth. Môžete si tak doma vytvoriť inteligentné ozvučenie len s pomocou smartfónu.

Na Slovensku bude pritom dostupná verzia s procesorom Qualcomm Snapdgragon 630, 4 GB pamäťou RAM a 64 GB internou pamäťou s možnosťou rozšírenia pamäťovými kartami. Poteší podpora IP68, takže smartfón môžete ponoriť aj do vody. Novinka síce príde na trh s OS Android 7.1.1, ale približne počas januára 2018 by mal byť dostupný update na Android 8.0 Oreo.

V redakcii sa už teraz tešíme na test novinky. A ešte pár zaujímavých údajov na záver. Marek Tóth nám prezradil, že za tretí štvrťrok 2017 sa na Slovensku predalo 50 346 smartfónov Lenovo/Motorola. Veľký podiel na úspechu značky u nás má séria Moto G5, z ktorej sa doteraz predalo 21 491 kusov.

https://www.youtube.com/watch?v=nDcUg0jlwq8

Komentáre k článku