Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola moto g100 - nová vlajková loď ponúkne top-end výbavu už od 499 €

Motorola moto g100 - nová vlajková loď ponúkne top-end výbavu už od 499 €
Zdroj | Motorola
Stanislav Vinc
Motorola moto g100 - nová vlajková loď ponúkne top-end výbavu už od 499 €
Zdroj | Motorola
Zdroj | Motorola

Motorola ukazuje, že jej sila nespočíva iba v budgetových smartfónoch. Po modeloch moto g10 a g30 predstavuje novú vlajkovú loď moto g100, ktorú poháňa nový čipset Snapdragon 870. Ten sa okrem iného môže postarať aj o emuláciu desktopového pracovného prostredia na spôsob systému DeX.

Prívlastky „Plus“, „Play“ a „Power“ idú bokom, Motorola postupne zavádza do svojej g-série nové názvoslovie postavené na posune po desiatkach. Začalo to nedávno predstavenými smartfónmi moto g10 a moto g30, ku ktorým Motorola hneď skočila k zatiaľ najvyššiemu možnému číslu, ku stovke.

Zdroj | Motorola

Motorola moto g100 je prvým smartfónom zo série moto g postavenom na sérii čipsetov Snapdragon 800. V tomto prípade ide o čipset Snapdragon 870 doplnený o grafické jadro Adreno 650, 8 GB LPDDR5 RAM a 128 GB úložisko typu UFS 3.1, ktoré je možné rozšíriť až o 1 TB pomocou microSD karty.

Zdroj | Motorola

Výkon tohto čipsetu sa Motorola rozhodla využiť aj mimo priestoru 6,7“ Cinema Vision displeja a to v podobe novej platformy Ready For. V praxi ide o možnosť pripojenia smartfónu k externej obrazovke, klávesnici a myši pre pohodlnejšiu prácu v používateľskom prostredí počítačových operačných systémov, ako aj hranie hier na väčšej obrazovke a organizáciu videohovorov napríklad v obývačke.

Zdroj | Motorola

Ready For pre svoje fungovanie vyžaduje USB-C kábel podporujúci prenos videa alebo USB-C/HDMI adaptér. Motorola však pre novú platformu vytvorila aj špeciálny Ready For Dock, ktorý smartfón posadí do pekného stojanu s jeho automatickým pripojením všetkým perifériám. Dock je pripravený na prenos obrazu v maximálne 4K UHD rozlíšení pri 30 Hz frekvencii.

Zdroj | Motorola

Spomínaný 6,7“ displej je v prostredí Ready For možné použiť aj ako touchpad. Mimo neho samotný LCD panel s filmovým pomerom strán 21:9 poteší Full HD+ rozlíšením, 90 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu a podporou štandardu HDR10.

Zdroj | Motorola

V oddelených výrezoch v ľavom hornom rohu obrazovky má Motorola moto g100 umiestnený 16 Mpx fotoaparát s technológiou Quad Pixel (f/2.2, prepočet 1.0μm -> na 2.0μm pixely) a 8 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát so 118° záberom (f/2.4, 1.12μm pixely).

Pozrite si

Black Shark 4 láka na 120 W nabíjanie, plnú batériu dosiahne už za 15 minút

Zadnej zostave velí 1/2“ snímač s rozlíšením 64 Mpx doplnený o technológiu Quad Pixel (f/1.7, 0,7μm -> 1,4μm) doplnený o 2 Mpx snímač hĺbky a TOF snímač pre laserové ostrenie. O ultraširokouhlé snímky sa tu postará 16 Mpx snímač so 117° záberom (f/2.2, 1.0μm) slúžiaci aj na tvorbu makro záberov.

Zdroj | Motorola

Hlavný fotoaparát je pripravený aj na nahrávanie 6K UHD videí pri 30 snímkach za sekundu (fps), ponúka však aj štandardnú kombináciu 4K UHD/60 fps, ako aj možnosť nahrávania spomalehého videa pri Full HD rozlíšení a 120 fps, resp. HD rozlíšení a až 240 fps. Ultraširokouhlý fotoaparát podporuje 4K UHD video pri 30 fps.

Pozrite si

Spoznajte fotoaparáty Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smarthodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Tradične veľkú batériu Motorola osadila aj do tohto modelu, ponúkne kapacitu 5 000 mAh bok po boku rýchleho nabíjania TurboPower s výkonom 20 W. Aj napriek tomu, že ide o vlajkovú loď, nová Motorola moto g100 ponúkne aj 3,5-milimetrový audio jack a podporu Dual SIM, aj keď „len“ v podobe hybridného slotu. Z vlajkovej výbavy jej nechýba ani NFC a podpora 5G a Wi-Fi 6 sietí.

Zdroj | Motorola

Telo smartfónu bude po vzore doterajších modelov pokryté vodeodolným povrchom bez oficiálnej certifikácie odolnosti IP. Vyhotovené bude v trojici farieb, Iridescent Sky, Iridescent Ocean a Slate Grey. Novinka bude postavená na operačnom systéme Android 11 s klasickou výbavou doplnkov od Motoroly.

Zdroj | Motorola

Motorola moto g100 je v predaji od dnešného dňa aj na Slovensku za cenu od 499 €. Cenu dokovacej stanice Ready For, ktorú bude mimochodom podporovať aj minuloročná Motorola Edge+, v tejto chvíli nepoznáme.

Aktualizácia

Motorola moto g100 je na Slovensku dostupná s uvádzacou zľavou vo výške 100 €. Namiesto pôvodných 499 € si ju tak môžete do 11. apríla objednať len za 399 € a to v obchodnej sieti Alza.sk a Datart. Pri nákupe je potrebné použiť zľavový kód, ktorý majú títo predajcovia uvedený v popise produktu. Dokovacia stanica Ready For oficiálne v predaji na Slovensku nebude.