Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola moto g100 má výkon, s ktorým môžete robiť čokoľvek

Motorola moto g100 má výkon, s ktorým môžete robiť čokoľvek
TECHBOX
Motorola moto g100 má výkon, s ktorým môžete robiť čokoľvek

Motorola príjemne prekvapila novou vlajkovou loďou moto g100. Prečo? Pozorne vypočula používateľov, aby z ich očakávaní napiekla presne takú lahôdku, pri ktorej si budú olizovať prsty. V prvej časti sme sa bližšie pozreli, čo ponúka systém fotoaparátov. Dnes sa zameriame na ďalšie top vlastnosti.

V krásnom tele novinky Motorola moto g100 s parádnym displejom je ukrytý výkonný čipset. Vlajkovú loď spoľahlivo vedie admirál menom Qualcomm Snapdragon 870 5G. Ten je spárovaný s grafikou Adreno 650 a s LPDDR5 RAM so štedrou kapacitou 8 GB. Pozrite sa, ako si moto g100 vedie v 3D Benchmarku – je výkonnejší ako 73 % iných telefónov v uvedenom teste!

S takto výkonným procesorom ste pripravení na čokoľvek, vrátane najmodernejších a najrýchlejších 5G sietí. Sťahovanie súborov či ich odosielanie bude otázkou pár sekúnd. Výkon oceníte aj pri náročnejších aplikáciách a rozhodne aj pri hrách. Hráčov navyše poteší 90 Hz displej, vďaka ktorému je obraz plynulejší. Zahrali sme si Genshin Impact a League of Legends Wild Rift, v oboch bežali plynulo aj na najvyšších nastaveniach. Dokonca sme nezaznamenali ani zahrievanie smartfónu pri stálom výkone!

Výkonný procesor či vysoká operačná pamäť je jedna vec, ale vy predsa potrebujete úložný priestor na appky, dáta, hudbu, videá a fotografie. Ani v tomto prípade nebudete nijako obmedzovaní. Čaká na vás až 128 GB úložisko typu UFS 3.1 s funkciou Turbo Write a Host-Aware Performance Booster. Ak by ani to nestačilo, môžete si vašu internú pamäť rozšíriť pomocou microSD karty až o 1 TB!

V moto G100 nájdete kopec „zlepšovákov“. Funkcia Adaptívny výkon zlepšuje efektivitu RAM-ky a pomáha rýchlejšiemu spusteniu appiek pomocou umelej inteligencie. Tá na základe spôsobov používania zariadenia a ich kontextu s ďalšími faktormi odhaduje čas, kedy znovu spustíte konkrétnu aplikáciu.

Motorola si veľmi dobre uvedomuje, že v smartfóne máte kopec citlivých informácií. Preto vám ponúka aj moderné spôsoby zabezpečenia. Najviac využívať budete zrejme snímač odtlačkov prstov. Ten nájdete na bočnej pravej strane. Je absolútne spoľahlivý a rýchly. Na takýto spôsob ochrany zariadenia si zvyknete veľmi ľahko i keď ste to doteraz nepoužívali.

Druhý spôsob zabezpečenia moto g100 je vďaka pokrokovej technológii snímania tváre. Odomknutie tváre jednoducho nastavíte v menu smartfónu, kde systém nasníma vašu tvár. Pri každom odomknutí sa stačí pozrieť na displej, resp. webkameru a vzápätí sa vám telefón odomkne. Aj v tomto príde je všetko funkčné, počas používania som nespozoroval žiadne zaváhania. Naopak, páčilo sa mi to ešte viac, ako odomykantie pomocou odtlačkov prstov, pretože v „koronovej“ dobe si častejšie umývame ruky a vtedy je oveľa praktickejšie odomykanie tvárou.

V Motorole moto g100 nechýba ani funkcia ThinkShield for mobile. Ide o technológiu od partnerského Lenova, ktorá sa stará o zabezpečenie a ochranu pred malvérom, phishingom, sieťovým útokom a ďalšími hrozbami od kyberzločincov. Pre vás to znamená ďalší stupeň zabezpečenia – a nemusíte zaň zaplatiť ani o cent navyše.

Pozrite si

Motorola moto g100 má foťák, s ktorým vyrazíte radi kamkoľvek

Vlajková loď si zaslúži aj poriadnu zásobu elektrickej energie. V prípade g100-ky budete mať v rukách zariadenie s výdržou zhruba na dva dni používania. Ako je to v praxi? Počas nášho testu si jedna hodina sledovania videí na YouTube (v rozlíšení 2160 px, plný jas) vzala 10 % kapacity batérie. Takže s týmto modelom si môžete užívať naozaj dlhé hodiny sledovania videí na YouTube, Netflixe či iných platformách.

Pripomíname, že batéria má kapacitu 5 000 mAh a podporuje 20-wattové TurboPower nabíjanie. Počas nášho testovania sme ho úplne vybili a dali nabíjať originálnou nabíjačkou. Po 10 minútach sme mali už 11 % kapacity! Na 50 % sme batériu nabili presne za 51 minút a na 100 % za 2 hodiny 11 minút. Vzhľadom na veľkú kapacitu sú to veľmi dobré čísla.

Motorola moto g100 púta aj svojim dizajnom. Je to naozaj vydarený smartfón, zvlášť v modro-fialovom odtieni, ktorý sa na Slovensku predáva, zaujme nielen mužskú časť populácie, ale i tú nežnejšiu. Telo smartfónu je precízne spracované, ale od Motoroly inú kvalitu ani neočakávame.

Moto g100 toho ponúka, prirodzene, oveľa viac. O jeho sústave piatich fotoaparátov sa môžete dočítať v samostatnom článku. Unikátnou funkciou, ktorú mu môžu závidieť takmer všetky smartfóny sveta je Ready For. Novinka, pomocou ktorej si môžete pripojiť moto g100 k monitoru, klávesnici a myši a využívať ho v desktopovom režime. Práve platforme Ready For sa budeme venovať v tretej časti nášho seriálu. Určite nás sledujte.

Novinku Motorola moto g100 si môžete kúpiť u vybraných predajcov na Slovensku za 399 eur. Je to o 100 eur menej, ako bežná cena u nás či v okolitých krajinách.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Lenovo Slovakia.

Zdroj