Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola moto g100 má vychytávky, ktoré inde len tak nenájdete

Motorola moto g100 má vychytávky, ktoré inde len tak nenájdete
TECHBOX
Motorola moto g100 má vychytávky, ktoré inde len tak nenájdete

Motorola moto g100 je top smartfón s vlastnosťami, ktoré ho predurčujú stať sa hitom aj medzi náročnými používateľmi. Môžeme potvrdiť – čím dlhšie ho máme v rukách, tým menej ho z nich chceme pustiť.

V prvej časti sme sa bližšie pozreli na to, čo ponúkajú jeho fotoaparáty. Druhý diel bol zameraný na výkon, pamäť a batériu. Dnes sa bližšie pozrieme na jeho geniálne prostredie Ready For. O čo vlastne ide?

Mobilné zariadenia ponúkajú množstvo výhod, no ich ľahká prenositeľnosť prináša aj obmedzenia vyplývajúce z ich malých rozmerov. Kto z vás sa nikdy nezamyslel nad tým, aká je veľká škoda mať vo vrecku výkonný počítač, ktorého potenciál sa nedá využiť naplno?

Pozrite si

Motorola moto g100 má výkon, s ktorým môžete robiť čokoľvek

Ready For mení pravidlá hry, z vašej moto g100-ky si môžete kdekoľvek a kedykoľvek urobiť skutočný počítač s desktopovým prostredím!

Ready For premení váš smartfón na stolný počítač, konferenčné centrum či hernú konzolu do obývačky.

Premena vášho mobilného telefónu na (takmer) plnohodnotný počítač je možná vďaka použitému výkonnému čipsetu Qualcomm Snapdragon 870 5G. Po pripojení k televízoru, alebo monitoru si môžete zahrať na veľkej obrazovke hry, pohodlne napísať e-mail, ale aj uskutočniť videohovor.

Na celé pripojenie moto g100 pritom nepotrebujete nič iné, len jeden kábel (USB-C/HDMI, resp. USB-C/USB-C podľa toho, aký máte port v druhom zariadení). Na dlhšie používanie však odporúčame využiť rozbočovač, vďaka ktorému sa bude smartfón nabíjať a zároveň si môžete k nemu pripojiť klávesnicu a myš. Ak máte tieto periférie bezdrôtové, pripojíte si ich cez Bluetooth.

Ready for funguje absolútne bezproblémovo i bez toho, aby ste museli niečo inštalovať, aktivovať, alebo spúšťať. Motorola rozdelila Ready For na štyri režimy: Počítač v mobile, Televízor, Hra a Video chat.

Zrejme najpoužívanejším bude prvý menovaný, ktorý vás privíta prostredím známym z operačných systémov na počítačoch. V režime Počítač v mobile dokážete pracovať v kancelárskych programoch. Ostatné režimy vás po spustení priamo presmerujú na streamingové (napríklad YouTube, Spotify) a četovacie aplikácie alebo hry v prostredí prispôsobenom pre veľké obrazovky.

V posledných mesiacoch sa stali mimoriadne obľúbené videohovory. Tu prináša Ready For veľký benefit aj pre tých, ktorí doma nemajú počítač, prípadne je obsadený iným členom domácnosti. Opäť stačí len pripojiť k televízoru Motorolu moto g100, webkameru nasmerovať na seba a na veľkej obrazovke perfektne vidieť zúčastnených členov videohovoru.

Motorola šikovne vyriešila aj situáciu, ak nemáte poruke myš – nahradíte ju samotným smartfónom, ktorý si prepnete do režimu touchpadu.

Samozrejme, aj napriek tomu, že ste v desktopovom režime, aplikácie bežia na Androide a vy si tak môžete spustiť akúkoľvek appku, ktorú máte nainštalovanú. Väčšina aplikácií je prispôsobená na ovládanie pomocou kurzora a klávesnice. Problém však nebudú robiť ani tie, ktoré to nepodporujú. Moto g100 vďaka výkonnému hardvéru zvládne aj popri spustenom režime Ready For fungovať i naďalej ako smartfón a vy si tak vybavíte všetko, čo nerozbehnete v desktopovom prostredí.

Na trhu je množstvo smartfónov a vybrať si z nich jeden, ktorý vám bude slúžiť zopár rokov je sizyfovská práca. Telefóny sú buď drahé a majú množstvo funkcií, alebo podozrivo lacné so zastaralými technológiami. Stredná trieda to zvyčajne rieši kompromismi, ktoré musíte starostlivo zvážiť. Moto g100 je vlajková loď za cenu strednej triedy. Toho, kto ešte stále váha nad výberom, presvedčí práve Ready For. Praktickú platformu, akú vám za taký peniaz nikto neponúkne, môžete používať na bežné kancelárske úkony, stačí mať poruke klávesnicu a jeden kábel k telke.

Pozrite si

Motorola moto g100 má foťák, s ktorým vyrazíte radi kamkoľvek

Motorola je sympatická aj tým, že používa čistý Android. K nemu vyvinula šikovnú nadstavbu My UX, nechýba ani v novinke Motorola moto g100. Vďaka nej si môžete prispôsobiť vzhľad systému, inteligentné gestá pre ovládanie a aplikáciu Gametime pre hráčov. Pomocou tejto ľahko použiteľnej nadstavby viete používať gestá a interakcie spôsobom, ktorý je prirodzený a intuitívny. Spoluprácu s Google Asistentom uľahčuje hardvérové tlačidlo na ľavej strane telefónu.

Moto g100 napríklad po zapnutí hry ponúka multifunkčné virtuálne tlačidlo, ktorým si môžete urobiť screenshot, spustiť nahrávanie obrazovky v FHD rozlíšení, prípadne vypnúť upozornenia notifikácií a prichádzajúcich hovorov. Uľahčuje to hranie, pretože nemusíte sťahovať lištu so skratkami.

So smartfónom si viete užiť aj multitasking, stačí keď prejdete prstom do časti Split a vzápätí môžete používať dve appky súčasne. Využijete tak veľký displej, naraz môžete četovať s priateľmi a pritom pozerať čo je nové vo svete.

Novinku Motorola moto g100 si môžete kúpiť vo vybranej distribúcii predajcov na Slovensku za 399 eur. Je to o 100 eur menej, ako bežná cena v ostatných obchodoch u nás, či v okolitých krajinách.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Lenovo Slovakia.

Zdroj