Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Stylus, skvelá výdrž a nízka cena. Motorola má troch nových zástupcov G-série

Stylus, skvelá výdrž a nízka cena. Motorola má troch nových zástupcov G-série
Zdroj | Motorola
Stanislav Vinc
Stylus, skvelá výdrž a nízka cena. Motorola má troch nových zástupcov G-série
Zdroj | Motorola
Zdroj | Motorola

Cenovo dostupná séria smartfónov Motorola Moto G sa dočkala čerstvého vánku. Spoločnosť predstavila nové modely Motorola Moto G Stylus, G Power a G Play, ktoré dostávajú v porovnaní s ich predchodcami do výbavy väčšie obrazovky, väčšie batérie a aj zaujímavejšie ceny.

Moto G Stylus (2021)

Minuloročná Motorola Moto g pro, ktorú sme podrobili testovaniu aj v našej redakcii, sa dočkala nástupcu. Vynovený model Moto G Stylus ponúkne 6,8“ LCD obrazovku s rozlíšením 2 400 x 1080 pixelov, samozrejme s podporou vstavaného dotykového pera. V displeji je tentokrát vstavaný 16 Mpx fotoaparát s clonou f/2.2.

Zdroj | Motorola

Na zadnej strane smartfónu nájdeme štyri fotoaparáty, v hlavnej úlohe 48 Mpx senzor (f/1.7) doplnený o 8 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát (f/2.2), 2 Mpx snímač s makro objektívom (f/2.4) a 2 Mpx snímač hĺbky.

Pozrite si

LG ponúkne OLED televízory aj v najnižších sériách, top majú 8K Ultra HD

Pod povrchom smartfónu pracuje čipset Snapdragon 678 spolu so 4 GB operačnej pamäte. Používatelia budú mať v tomto prípade k dispozícii 128 GB interné úložisko. Batéria ponúkne štandardnú kapacitu 4 000 mAh. Na americkom trhu bude v predaji od 13. januára za cenu od 299 dolárov.

Moto G Power (2021)

Prívlastok Power v tomto prípade odkazuje na 5 000 mAh batériu, ktorá sa má postarať až o 3-dňovú výdrž na jedno nabitie. V balení smartfónu sa bude nachádzať nabíjačka s výkonom 10 W, smartfón je však pripravený aj na 15 W nabíjanie.

Zdroj | Motorola

V útrobách smartfónu nájdeme o chlp menej výkonný čipset Snapdragon 662 doplnený o 3-4 GB RAM. Spolu s operačnou pamäťou dáva výrobca zákazníkom na výber aj v prípade internej pamäte, ktorá ponúkne kapacitu 32 až 64 GB.

Pozrite si

Herné laptopy dostávajú 30. sériu kariet RTX, desktopy zas GeForce RTX 3060

Na zadnej strane smartfónu nájdeme rovnakú zostavu fotoaparátov, ako v prípade modelu G Stylus, tentokrát však bez ultraširokouhlého fotoaparátu. Predný fotoaparát v tomto prípade ponúka rozlíšenie 8 Mpx (f/2.0).

Zdroj | Motorola

Výbavou aj veľkosťou ide z novej trojice o stredný model. Vybavený je 6,6“ LCD obrazovkou s rozlíšením 1 600 x 720 pixelov. Na americkom trhu bude v predaji od 13. januára za cenu od 199 dolárov.

Moto G Play (2021)

Najnižší model G Play je z trojice zároveň najmenší a najmenej výkonný. Rovnaké rozlíšenie 1 600 x 720 pixelov sa tentokrát rozprestiera na 6,5“ LCD displeji, na ktorý bude posielať obsah čipset Snapdragon 460 s 3 GB RAM.

Zdroj | Motorola

Používatelia budú mať k dispozícii napokon v tomto prípade „iba“ 32 GB internú pamäť, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD karty. Aj keď silnou stránkou tohto modelu nemá byť priamo výdrž batérie, rovnako ponúka batériu s kapacitou 5 000 mAh.

Zadná strana tentokrát hostí 13 Mpx hlavný fotoaparát s clonou f/2.0 doplnený o 2 Mpx hĺbkový senzor s clonou f/2.4. Predný fotoaparát napokon disponuje rozlíšením 5 Mpx (f/2.2). Novinka bude v predaji od 13. januára za 169 dolárov.

Pozrite si

Lenovo to skúša s okuliarmi na rozšírenú realitu

Keďže ide o smartfóny nižšej cenovej kategórie, vo výbave im už prirodzene chýba bezdrôtové nabíjanie. Čo však určite zamrzí, je chýbajúce NFC využívané pri bezkontaktných platbách. Novinky na druhej strane potešia 3,5-mm portom, ktorý tu dopĺňa už štandardný port USB-C.

Všetky tri modely disponujú konštrukciou odolnou voči špliechajúcej vode či dažďu a po softvérovej stránke stavajú na operačnom systéme Android 10. Informácie o cene a dostupnosti nových modelov na slovenskom trhu v tejto chvíli nemáme.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj