Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola Charm: šarmantný dotykáč s QWERTY klávesnicou

Motorola Charm: šarmantný dotykáč s QWERTY klávesnicou
Števo Porubský
Motorola Charm: šarmantný dotykáč s QWERTY klávesnicou

Minulý týždeň sa do predaja T-Mobile US dostal nový model americkej Motoroly, ktorý prichádza ako prvý s operačným systémom Android, displejom na šírku a plnohodnotnou QWERTY klávesnicou pod ním. Zatiaľ je však len pre americký T-Mobile, uvidíme, či sa dostane aj do Európy.

 Motorola Charm

Motorola Charm bola už niekoľko mesiacov známa z uniknutých fotografií a mnohí sa tešili, že príde na trh. Prekvapením však je, že novinka je určená zatiaľ výhradne pre americkú pobočku T-Mobile. Škoda, pretože ide o prvý mobil s QWERTY klávesnicou umiestnenou priamo pod displejom na šírku a operačným systémom Android. Obľúbený formát rozloženia a operačný systém od Googlu by mohol byť výborným predajným artiklom. Na ten si v našich končinách teda budeme musieť ešte počkať.

Motorola Charm

S rozmermi 98,4 x 67,2 x 11,4 mm a hmotnosťou cez 110 gramov nepatrí medzi najmenšie telefóny hlavne čo sa šírky týka, no tú má na svedomí 2,8-palcový LCD dotykový displej uložený po šírke. Zaujímavým riešením je tzv. Backtrack na zadnej strane telefónu, ktorý podobne ako pri modeli Backflip (Motorola Backflip: zaberie opäť nová konštrukcia?) slúži na rýchlejšie ovládanie telefónu. Novinka bude bežať na OS Android 2.1 s rozšírením Motoblur, srdcom by mal byť procesor Qualcomm s taktom 528 MHz, 256 MB RAM a 512 MB ROM pamäťami. Vo výbave nebude chýbať plná dátová podpora – HSPA, Wi-Fi, Bluetooth. Model Charm bude vybavený aj 3 Mpx fotoaparátom s autofókusom a so značkou Kodak. Držať pri živote tento pomerne vybavený mobil bude 1 170 mAh batéria. Kedy a za akých okolností sa novinka dostane na náš trh zatiaľ nie je známe.

Motorola Charm