Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Moto Z Play - stredná trieda s podporou Moto Mods

Moto Z Play - stredná trieda s podporou Moto Mods
Marek Hudák
Moto Z Play - stredná trieda s podporou Moto Mods
84 %
Spoločnosť Lenovo 6. októbra uviedla na náš trh dva nové modely z rodiny Moto. Do redakcie sme najskôr dostali lacnejšiu verziu Moto Z Play aj s dvoma modulmi Moto Mods.

Výhody

  • Nadpriemerná výdrž batérie
  • Podpora všetkých modulov Moto Mods
  • Kamera dokáže nahrávať 4K Ultra HD video
  • Zabudovaný 3,5 mm audio jack

Nevýhody

  • Vyššia cena
  • Veľké a hrubšie telo
  • Slabší hardvér

Hneď na prvý dojem som Moto Z Play veľkostne porovnal s aktuálne používaným Honor 7 a hneď mi bolo jasné, že potrebujem väčšie ruky. Telo s hmotnosťou 165 g a 5,5-palcovým Super AMOLED Full HD displejom nie je jednoduché ovládať jednou rukou.

Našťastie autori implementovali jednoduchú vychytávku na zmenšenie displeja približne o 25%, vďaka čomu pohodlne zapnete či nastavíte požadované aplikácie.

Pozrite si

Lenovo Moto Z Play – dostupný smartfón s dobrou výdržou

Dlhodobým testovaním spomínaného smartfónu Honor 7 som si úplne zvykol na snímač odtlačkov prstov na zadnej strane. Vďaka nemu môžem prijať hovor, stiahnuť hornú lištu a využívať mnohé ďalšie funkcie. Moto Z Play má však snímač umiestnený v pozícii Home tlačidla, ktoré však slúži len na odomknutie a zamknutie zariadenia.

 

Zablokovanie cez odtlačok prsta je novinka, avšak tým to končí. Autori nevyužili plný potenciál snímača a osobne jednoznačne preferujem umiestenie na zadnej strane. V danej cenovej kategórií som očakával aj populárne oživenie zariadenia poklepaním po displeji, avšak to výrobca nahradil čiastočne prostredníctvom Moto gest.

Pozrite si

K telefónom Lenovo Moto pridáte aj Hasselblad s 10x zoomom

Stačí iba pomaly mávnuť rukou nad zariadením a Moto Z Play vám zobrazí čas a prijaté notifikácie. Nezabudlo sa ani na známe zapnutie blesku zatrasením. Hlasový asistent však stále nie je prístupný pre slovenský a český jazyk.

Výkon novinky v porovnaní s inými zariadeniami do 450 eur neohúri, no systém beží na čistom Androide svižne a spoľahlivo. Aj vďaka tomu sa môžete tešiť na výdrž batérie siahajúcu na úroveň prekračujúcu celé dva dni. Konkrétne 3 510 mAh nevymeniteľná batéria spĺňa očakávania a vďaka super rýchlej nabíjačke po 15 minútach nabíjania získate 8 hodín výdrže.

AnTuTu Benchmark v6.2.1 zaradil Z Play so 61 300 bodmi na 34. miesto, čím sa umiestnil nad Xiaomi Mi 4s a Meizu M3 Note. Ak však hľadáte väčší výkon, stačí si kúpiť iPhone 5S alebo štýlový LG V10.

 

Zadná kamera so 16 Mpx so svetelnosťou f/2.0 neprekvapí, no ani nesklame. Kvalitou fotografií ako aj hardvérom sa radí do strednej triedy, to isté platí aj pre prednú 5 Mpix kameru so svetelnosťou f/2.2. Poteší však možnosť nahrávania 4K Ultra HD videa a spomaleného HD videa pri 120 snímkach za sekundu.

Otvorením fotografií v novej karte ich zobrazíte v plnej kvalite.

Dizajn nie je okrem vystupujúceho objektívu zadnej kamery ničím špecifický. Čo však mnohým zákazníkom vadí. Autori na to mysleli, a ku každej objednávke dostanete v balení aj jeden z ponúkaných štýlových zadných krytov. Jeho umiestnením na zadnú stranu sa vytvorí ideálna zarovnaná plocha. Avšak, ešte pridá nejaký ten milimeter k pôvodnej hrúbke 7 mm.

Lenovo aspoň v tomto modeli ponechalo používateľom 3,5 mm audio jack na pripojenie klasických slúchadiel. Narozdiel od Moto Z, kde výrobca poskytuje iba USB-C konektor. No ani Moto Z Play nie je ochudobnená o nový USB konektor. V balení však dátový USB-C kábel nenájdete.

Pozrite si

Lenovo Moto Z / Z Play na Slovensku! Poznáme detaily a ceny

Nielen Moto Z s neuveriteľnou hrúbkou 5,2 mm podporuje moduly zo série Moto Mods, výnimkou nie je ani Moto Z Play. Na test sme do redakcie dostali JBL modul v hodnote 79,99 dolárov, ktorý výrazne zlepšuje zvukový výstup. Modul len jednoducho nasadíte na zadnú časť zariadenia.

 

Vďaka magnetom sa nemusíte obávať nechceného odpojenia počas práce so smartfónom. Výsledný zvuk je jednoznačne lepší a kvalitnejší. Pre tých, čo myslia prioritne na peňaženku, v danej cenovej hladine nájdu na trhu aj zopár kvalitných externých reproduktorov. Ak si však telefón objednáte u operátora O2 alebo Telekom, JBL modul dostanete grátis.

Najviac ma však zaujal modul s projektorom. Stačí mať v izbe väčšiu bielu stenu a môžete začať premietať filmy, videá alebo fotografie z galérie. Obraz je možné sledovať až na 70 palcovej ploche. Cena 299 dolárov je však premrštená, avšak inštalácia je naozaj jednoduchá. Modul stačí iba pripevniť na zadnú časť Moto Z Play bez nutnosti káblov a ďalšieho nastavovania.

Moto Z Play zaujme predovšetkým fanúšikov Moto Mods a tých, ktorí hľadajú smartfón s výdržou aspoň 2 celé dni. Zvyšné parametre neprekvapia, no ani výrazne nesklamú.

Zdroj