Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Moshi Symbus Mini 7-in-1: Aj rozbočovač môže potešiť dizajnom

Moshi Symbus Mini 7-in-1: Aj rozbočovač môže potešiť dizajnom
Richard Pliešovský
Moshi Symbus Mini 7-in-1: Aj rozbočovač môže potešiť dizajnom

Hub, resp. rozbočovač je všedný doplnok, ktorý posledné roky patrí k výbave rovnako ako napríklad počítačová myš. Moshi so svojou novinkou ukazuje, že aj tento produkt sa môže navrhnúť a vyrábať s elegantným dizajnom.

S príchodom ultrabookov sa začali tešiť čoraz väčšej obľube rozbočovače. Práve vďaka ním si používatelia dokázali poradiť s nedostatkom portov. Dnes nájde toto šikovné príslušenstvo využitie nielen pri notebookoch, ale aj pri smartfónoch či tabletoch.

Známy taiwanský výrobca Moshi rozšíril svoje portfólio o nový prenosný USB-C hub Symbus Mini 7-in-1. Novinku sme dostali do redakcie na vyskúšanie. S ľahkosťou potvrdila naše pozitívne dojmy, ktoré sme dovtedy mali len z fotografií a zverejnených informácií.

Po rozbalení chytám do rúk zaujímavo riešený rozbočovač, ktorý spojí sedem vstupov do jedného výstupu v podobe USB-C. Symbus Mini je vyrobený z čierneho plastu a antracitového hliníka (odtieň Space Gray), má nápadný a neprehliadnuteľný dizajn. Vrchná kovová časť sa elegantne zakrivuje nadol na zadnej časti gadgetu, plast vystupuje v prednej a pravej časti. Vpredu sú umiestnené všetky porty, okrem RJ45, ten nájdete vľavo.

Symbus Mini je výkonné riešenie prenosného rozbočovača. Podporuje všetky štandardy, vrátane HDMI 2.0, USB PD 3.0, USB 3.1 Gen 1, SD/SDHC/SDXC a Gigabit Ethernet.

Špecifikácie

USB-C napájanie odporuje nabíjanie notebooku do 70 wattov. HDM port 2.0 môže prenášať 7.1-kanálový zvuk a podporuje rozlíšenie do 4K/60 Hz a štandard HDR.

USB-A podporuje dátový prenos 3.1 Gen 1,5 Gb/s, nájdete tu dva sloty na SD a microSD kartu, Gigabit Ethernet (1 000 Mb/s) využijete cez port RJ45. Symbus Mini je kompatibilný s Thunderbolt 3, vďaka plug and play nepotrebujete ovládače.

Určite si obľúbite praktickú správu káblov SnapTo. Magnety prichytia pevne uchytený USB-C kábel, vďaka čomu sa nezamotá a nepoškodí pri prenášaní. Mimochodom, prítomnosť kábla je šikovná vec, pretože často sa stáva, že v rýchlosti prihodíte k notebooku hub a spoliehate sa, že kábel bude niekde poruke. Nebude.

Symbus Mini 7-in-1 nepatrí k najmenším, ani najľahším. Má 128 x 76 x 13 mm a hmotnosť 126 gramov. Odmenou za mierne väčšie rozmery je perfektný vzhľad a hlavne jeho parametre.

Pozrite si

Štýlová, skladacia a rýchla UV čistička? Moshi Deep Purple

Na kompaktné zariadenie som si veľmi rýchlo zvykol. Počas home-office, kedy mi doma občas kolíše sila Wi-Fi, som si často používal ethernetové pripojenie. Oproti iným rozbočovačom ma pri tomto modeli tešila podpora USB-C nabíjania, ak máte napríklad Macbook 12 s jediným USB-C portom, viete o čom hovorím.

Vďaka navrhnutému dizajnu a vrchnej hliníkovej ploche sa hub nadmerne nezahrieva ani pri väčšej záťaži, čo býva častým neduhom iných riešení.

Vďaka správe magnetických káblov SnapTo vyzerá Symbus Mini naozaj elegantne a rozhodne nebudete cítiť potrebu schovať ho vždy, keď ho nevyužívate.

Čo by som mohol rozbočovaču vytknúť je len jeden USB-C port a tiež by som privítal vrecúško na prenášanie. Škoda poškriabať takéto pekné zariadenie. Jeho cena je mierne vyššia ako konkurenčné riešenia, vzhľadom na to, čo ponúka a ako skvele vyzerá je to však adekvátna suma. Symbus Mini 7-in-1 si môžete kúpiť za 109,95 eur.

Zdroj