Momento – digitálny denníček, ktorý máte stále so sebou

V dnešnej digitálnej dobe si veľmi málo ľudí vedie štandardný denník, do ktorého si zapisuje svoje posledné zážitky, pocity, prípadne iné veci, na ktoré neskôr nechce zabudnúť. Ak však chcete skúsiť digitálny denník, jeden pre vás máme.

Momento ikona clanku 01
ZDROJ | Momento

Momento je vynikajúca aplikácia, v ktorej si môžete zaznamenávať všetko. Je pritom jedno, či ju využijete ako obyčajný denník, alebo si budete v nej zaznamenávať svoje pracovné pokroky, či akékoľvek nápady, ktoré nechcete zabudnúť. Všetko to môžete mať úplne pohodlne a prehľadne uložené v aplikácii Momento.

Momento iOS 1 Momento iOS 2

Všetky vložené záznamy v aplikácii Momento sa triedia na základe dátumu. Navyše ich môžete triediť aj pomocou tagov, ľudí, či miest. Možností pre triedenie nápadov, myšlienok, či len bežných textových záznamov vo vašom denníku je hneď niekoľko. Jednotlivé záznamy v aplikácii nemusia predstavovať len čistý text, ale kľudne môžu vaše poznámky obsahovať aj fotografie, alebo videá.

Momento iOS 4 Momento iOS 5

Ďalšou z možností ako plniť svoj denník je prepojenie s vašimi účtami na sociálnych sieťach. Na nich aj tak väčšinou zaznamenávate kde ste, čo robíte a podobne. Stači v sekcii Feedy pridať sociálne siete, ktoré používate a ak na ne pridáte zaujímavú myšlienku, alebo status, môžete si ju rýchlo vložiť aj do svojho denníka.

Momento sa vynikajúco hodí ak chcete zaznamenávať napríklad vaše zážitky počas dovolenky. Pridáte si do záznamu fotografie, polohu kde ste boli a aplikácia sa postará o to, aby ste svoje spomienky na dovolenku mali stále poruke. Pre tento účel ponúka aplikácia Eventy. Všetky záznamy napríklad z dovolenky tak máte na jednom mieste.

Momento iOS 11 Momento iOS 9

Minimalistov určite poteší prehľadné prostredie aplikácie, kde počas písania nemáte žiadne zbytočné prvky, ktoré by vás mohli vyrušovať. Jednoducho si zapíšete svoje pocity, alebo myšlienky presne tak, ako ste to robili v prípade svojho papierového denníka.

Vývojári aplikácie mysleli aj na majiteľov nových iPhonov s technológiou 3D Touch. Priamo z domácej obrazovky tak môžete pridať nový záznam, fotografiu, miesto, alebo vyhľadávať v už vytvorených záznamoch.

Momento iOS 8 Momento iOS 10

V základnej verzii je aplikácia dostupná zadarmo. Nie, nebojte sa nie je plná reklám, sú v nej len určité obmedzenia. Napríklad môžete mať iba obmedzený počet feedov, prípadne nebudú tak často aktualizované, alebo môžete do jedného záznamu pridať maximálne jednu fotografiu.

Ale ani PRO verzia aplikácie vás nezrujnuje. Stojí totiž 3,99 € na jeden rok, čo skutočne nie je veľa. Ak teda nutne potrebujete spomínané funkcie navyše, tridsaťtri centov mesačne obetujte.

TECHBOX tip redakcie

Momento95%

Veľkosť:
54,7 MB
Platforma:
iOS 8.0 a novší
Cena:
0,00 €

Momento je váš digitálny denník, ktorý má takmer neobmedzené použitie od dokumentácie vašej dovolenky, cez sledovanie snov a myšlienok, až po kontrolovanie progresu vo vašej práci.

Komentáre k článku